"Wilk i zając" powracają. Mamy się spodziewać dużych zmian w kreskówce

Po 50 latach od premiery rosyjskie studio Sojuzmultifilm przygotowuje całkowicie nowe odcinki słynnej animacji "Wilk i zając". Juliana Słaszczewa, szefowa studia, zapowiedziała, że do bajki zostaną wprowadzone znaczące zmiany.
Zobacz wideo

Onet podaje, że według Juliany Słaszczewej "zachowana będzie idea filmu", czyli nieustanne próby uchwycenia tytułowego zająca przez wilka, ale "wątki będą znacznie zmienione". Możemy być jednak pewni, że usłyszymy hasło "Nu, pogodi!" ("Poczekaj, ja ci jeszcze pokażę!"), którym wilk regularnie, ale bezskutecznie odgraża się zającowi.

Do tego mają się pojawić nowi bohaterowie drugoplanowi, a wszystko zostanie osadzone "w nowoczesnej scenerii". Choć prezeska Sojuzmultifilmu nie podała szczegółów, podkreśliła, że animacja ma być łatwo zrozumiała dla odbiorców - docelowo będą nimi dzieci w wieku od sześciu do ośmiu lat.

Zobacz też: "Gwiezdne wojny". Tajemnica pierwszego miecza świetlnego Luke'a Skywalkera rozwiązana po latach >>

"Wilk i zając". Wielki powrót kultowej kreskówki. "Bardzo chcemy, by nasze dzieci ją pokochały"

Słaszczewa podczas listopadowego forum kulturalnego w Petersburgu ogłosiła:

W związku z pięćdziesięcioleciem naszych bohaterów Sojuzmultifilm rozpoczyna prace nad nowym cyklem filmów animowanych o Wilku i Zającu. Bardzo chcemy, by nasze dzieci, podobnie jak my, pokochały tę kreskówkę.

Szefowa Sojuzmultfilmu dodała, że nowa odsłona kreskówki obejmie 26 siedmiominutowych odcinków. Według "Rossijskajej Gaziety" deklaracja Słaszczewej wywołała największą sensację pierwszego dnia obrad petersburskiego forum. Była już wicepremier Rosji Olga Gołodiec na wieść o powstającym dalszym ciągu "Wilka i Zająca" zareagowała słowami:

To będzie prezent dla najmłodszego pokolenia Rosjan.

Premiera współczesnego wcielenia "Wilka i zająca" jest planowana na lato tego roku. Oprócz zapowiedzianych 26 epizodów planowanych jest kolejnych 26, bowiem serial musi mieć minimum 52 odcinki, aby trafić do zagranicznej sprzedaży. Juliana Słaszczewa zdradziła, że odświeżoną kreskówką szczególnie interesują się kraje azjatyckie.

Więcej o:
Komentarze (22)
"Wilk i zając" powracają. Mamy się spodziewać dużych zmian w kreskówce
Zaloguj się
 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 5 razy 5

  Warto zauważyć, że "Wilk i zając" miał naprawdę dobrą i różnorodną muzykę. Mnie najbardziej się spodobała (odcinek: "Na wsi", scena, w której Wilk goni Zająca kombajnem po polu i wjeżdża w co popadnie, kombajn pakuje kury jakby to były snopy...) piosenka białoruskiego zespołu Piesniary "Kasił Jaś kaniuszynu". Połączenie białoruskiego folkloru z zachodnim hipisowskim rockiem, a ja taką muzykę uwielbiam, choć o lata 60. nawet nie zawadziłam swoją datą urodzenia.
  Ciekawi mnie, jaki typ animacji będzie w nowych odcinkach? Bo jednak oryginalne odcinki miały mnóstwo powtarzających się segmentów tła, to warto poprawić. Za to nie podoba mi się, że dziś prawie już nie ma animacji innej niż komputerowa. Wolę rysunkową, a do cholery, ją też da się bardzo, ale to bardzo wspomóc komputerem, dawno minęły czasy, kiedy trzeba było rysować ręcznie klatka po klatce, a najbardziej zaawansowaną pomocą była kalka... Nowe odcinki "Strusia Pędziwiatra" są niestety animowane komputerowo - a jednak lubię "Strusia Pędziwiatra", spośród "kreskówek ganianych" jest najbardziej absurdalny i "meta"...

 • cy.nick

  Oceniono 6 razy 4

  Wychodziło się z kina "Śląsk" (albo po drugiej strony ulicy z "Warszawy") i na ekranie na ścianie oglądało "Nu, pogodi !" Eh, fajne to były czasy (Wrocław, lata 70).

 • kicior99

  Oceniono 10 razy 4

  No i fajnie. Z chęcią obejrzę :)

 • wojtek6971

  Oceniono 3 razy 3

  Tez milo wspominan.

 • premier_scretyna

  Oceniono 2 razy 2

  Na koniec wyda się, że Wilk nigdy tak naprawdę nie chciał złapać Zająca, ponieważ jest weganinem.

 • myszoptak

  Oceniono 6 razy 2

  Nu zajc pagadi !!!
  To także do prezesa.

 • wujek_dobra_rada6

  Oceniono 3 razy 1

  Historia jak z maciorkowym 'smoleńskiem', 'nie chodzi o to by złapać króliczka tylko by gonić go'!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX