Maciej Stuhr o "Wiadomościach" TVP: Obecnie to główny program hejterski w Polsce

Maciej Stuhr od dawna wypowiada się w mediach społecznościowych także na tematy związane z polityką. Aktor tym razem ostro ocenił "Wiadomości" TVP.

Maciej Stuhr stwierdził, że główny program informacyjny TVP jest finansowany przez państwo po to, żeby partia rządząca mogła wygrywać kolejne wybory

Maciej Stuhr o "Wiadomościach" TVP: Nie chcę mieć z tym miejscem nic do czynienia

W rozmowie z agencją Newseria Maciej Stuhr powiedział:

Nie oglądam 'Wiadomości', ponieważ obecnie to główny program hejterski w Polsce. Jest pokaźnie finansowany przez państwo po to, żeby partia rządząca mogła wygrywać kolejne wybory. Ponad rok temu ogłosiłem, że nie chcę mieć z tym miejscem nic do czynienia.

W połowie lutego aktor opublikował na swoich profilach w mediach społecznościowych filmik, w którym parodiuje gest Joanny Lichockiej (posłanka po przyznaniu 2 mld dofinansowania przez Sejm Telewizji Polskiej wg krytyków pokazała opozycji środkowy palec, sama tłumaczyła, że pocierała palcem oko) i "dziękuje" Sejmowi za to, że "dba o to, żebyśmy mieli co pooglądać".

Zobacz wideo Posłanka Lichocka pokazała w Sejmie środkowy palec

 - Kochani, przepraszam, wzruszyłem się. Sejm przeznaczył dwa miliardy na Telewizję Polską. Cudowna wiadomość. Dziękujemy bardzo. Opozycja chce, żebyśmy byli na jakiejś onkologii, a Sejm dba o to, żebyśmy mieli co pooglądać. Przepraszam, takie mam nerwowe gesty - mówił Maciej Stuhr, pocierając oko środkowym palcem, dodając:

Pozdrawiam telewizję, Jacka Kurskiego, panią Holecką, panią kandydatkę na prezydenta lewicy, co ja mówię, lwicę prawicy - Ogórek. Przepraszam, już mi się wszystko popier***ło.

Joanna Lichocka twierdziła, że przejechała tylko palcem pod okiem. Teraz posłanka PiS zmienia wersję >>

Także podczas prowadzenia Orłów czy wręczania statuetek wielokrotnie robił aluzje polityczne. W 2016 roku jeden z jego żartów był szczególnie szeroko komentowany. Podczas gali rozdania Polskich Nagród Filmowych wręczał nagrodę dla najlepszej aktorki drugoplanowej. Krótką zapowiedź wypełniły aluzje do sytuacji politycznej w Polsce. Aktor w żartach nawiązał też do katastrofy smoleńskiej:

Przepraszam, miało być poważnie, a państwo mają tu polew.

Orły 2020. Maciej Stuhr: Wiecie, z kogo chciałbym zażartować. Tam za kotarką się boją >>

Więcej o: