Ulubiona gra dzieciaków ze "Stranger Things" doczeka się ekranizacji na Netfliksie. Grać ma Ryan Reynolds

Główni bohaterowie popularnego serialu "Stranger Things" namiętnie grali w "Dragon's Lair". Teraz Netflix chce stworzyć na podstawie popularnej gry z lat 80. kolejny po "Wiedźminie" serial fantasy. Projektem ma zająć się hollywoodzki gwiazdor Ryan Reynolds.
Zobacz wideo

Netflix szykuje nowy serial na podstawie kultowej gry fantasy z lat 80. Nawet jeśli w nią nie graliście, to możecie ją kojarzyć z serialu "Stranger Things" - główni bohaterowie za nią przepadali. W drugim sezonie spotykamy się z nimi w salonie gier, kiedy obserwują rozgrywkę Dustina na automacie. 

Czytaj też: Netflix pokazuje top 10 filmów i seriali. Zobacz, jak sprawdzić, które tytuły są najpopularniejsze w Polsce

Nowy serial Netfliksa na podstawie kultowej gry

"Dragon's Lair" to komputerowa gra zręcznościowa, która została wydana w 1983 roku. Wymyślił ją Rick Dyer, a grafikę stworzył pracujący wcześniej w wytwórni Walta Disneya Don Bluth. Zabawa przypomina interaktywną bajkę - rycerz Dirk The Daring zjawia się w zamku czarownika, w którym zły smok przetrzymuje księżniczkę. 

 

Rok po pierwszym wydaniu gry, stacja ABC wyprodukowała na jej podstawie serial animowany - ten jednak miał tylko jeden sezon, czytamy na Deadline. Nad scenariuszem nowej produkcji Netfliksa pracują bracia Kevin i Dan Hageman, a producentami będą Roy Lee, Trevor Engelson, Don Bluth (ten od oryginalnej grafiki do gry!) i Jon Pomeroy. W roli głównego bohatera wystąpić ma Ryan Reynolds - doskonale znany z głównej roli w filmie "Deadpool", a który z Netfliksem już współpracował m.in. przy "6 Underground".

Czytaj też: Komedie na Netfliksie. Których tytułów nie możesz przegapić?

Więcej o: