"Co robimy w ukryciu". Pierwszy sezon serialu komediowego o wampirach już dostępny w HBO GO

"Co robimy w ukryciu" to komediowa opowieść o perypetiach grupy wampirów. Twórcą produkcji jest Jemaine Clement, a jednym z reżyserów i koproducentem Taika Waititi. Pierwszy sezon serialu właśnie udostępniono w HBO GO, zaś premiera drugiego sezonu zaplanowana została na 16 kwietnia.
Zobacz wideo

Serial "Co robimy w ukryciu" ("What We Do in the Shadows") oparty został na filmie fabularnym o tym samym tytule, którego twórcami są Jemaine Clement i Taika Waititi. Jest to stylizowane na dokumentalne spojrzenie na codziennie (a raczej nocne) życie kilku wampirów, które egzystowały razem przez setki lat na Staten Island.

Zobacz też: "The Office (U.S.)" zadebiutowało 15 lat temu. Te sceny przekonają was, że to serial warty uwagi >>

"Co robimy w ukryciu", czyli wampirze "The Office"

Samozwańczym przywódcą grupy jest Nandor The Relentless, wielki wojownik i zdobywca wywodzący się z Imperium Osmańskiego. Jest też awanturniczy wampir pochodzenia brytyjskiego Laszlo oraz uwodzicielska kusicielka Nadja. Razem z nimi, w ich wspólnym domu, funkcjonuje także sługa Nandora - Guillermo, który niczego nie pragnie bardziej, jak zostać wampirem z prawdziwego zdarzenia, jak jego mistrz. Innym współlokatorem jest też czający się za dnia wampir energetyczny, Colin Robinson. Częstym gościem w wampirzym domu bywa także nowa przyjaciółka Nadji, Jenna – studentka pobliskiego college'u.

Po nieoczekiwanej wizycie mrocznego pana i przywódcy, wampirom zostaje przypomniane zadanie, które otrzymali po przybyciu na Staten Island ponad sto lat wcześniej – doprowadzenie do całkowitej dominacji Nowego Świata.

W rolach głównych występują: Matt Berry (Królewna Śnieżka i Łowca), Kayvan Novak (Men in Black: International), Natasia Demetriou (The Festival), Harvey Guillén (Stażyści) i Mark Proksch (Inne zło). Twórcą serialu jest Jemaine Clement, a jednym z reżyserów produkcji jest nagrodzony Oscarem oraz dwiema nominacjami do tej prestiżowej nagrody Taika Waititi (Jojo Rabbit). Obowiązki producentów wykonawczych pełnili Jemaine Clement, Paul Simms oraz Taika Waititi, a także Scott Rudin, Garrett Basch i Eli Bush. Serial Co robimy w ukryciu został wyprodukowany przez FX Productions.

Pierwszy sezon "Co robimy w ukryciu" dostępny jest już w HBO GO. Emisja serialu na antenie HBO3 zaplanowana została od 2 kwietnia – premiera pierwszego odcinka pierwszego sezonu serialu odbędzie się o godz. 22:00. Drugi sezon serialu ukaże się w HBO GO 16 kwietnia. Tego dnia do serwisu dodane zostaną dwa pierwsze odcinki. Premiery kolejnych (po jednym) odbywać się będą co tydzień, w czwartki.

Więcej o: