"Erynie". Wiemy, kto zagra rolę główną w koprodukcji Netfliksa i TVP

"Erynie" to serial TVP, którego współproducentem jest Netflix. Produkcja powstaje na podstawie kryminału Marka Krajewskiego. W tym roku udało się już zrealizować część zdjęć, a portal NAEKRANIE.pl dowiedział się, że odtwórcą głównej roli jest Marcin Dorociński.
Zobacz wideo

O "Eryniach" od dłuższego czasu mówi się przede wszystkim dlatego, że to koprodukcja Netfliksa z Telewizją Polską. Portal NAEKRANIE.pl zdobył nowe informacje na temat procesu powstawania serialu - wiadomo już, kto wcieli się w główną postać, czyli policjanta Edwarda Popielskiego. Będzie to Marcin Dorociński.

"Erynie". Marcin Dorociński wystąpi w koprodukcji Netfliksa i TVP

Dla Marcina Dorocińskiego to kolejna okazja do współpracy z Netfliksem - we wrześniu informowaliśmy o tym, że aktor otrzymał angaż do amerykańskiego miniserialu "The Queen's Gambit", produkowanego właśnie dla Netfliksa. Dorocińskiemu przypadła rola doskonałego szachisty, który jest zarazem arcywrogiem głównej bohaterki. 

Czytaj więcej: Marcin Dorociński zagra w serialu Netfliksa. W "The Queen's Gambit" będzie głównym przeciwnikiem >>

Akcja serialu "Erynie" jest natomiast osadzona w latach 30. XX wieku. We Lwowie dochodzi do rytualnego mordu małego chłopca, a o sprawstwo są podejrzewani przebywający na terenie miasta Żydzi. Wiadomość o brutalnym zabójstwie szybko obiega Lwów i niepokoi wszystkich. Mieszkańcy pokładają nadzieję w cenionym i niezawodnym stróżu prawa – komisarzu Edwardzie Popielskim. Znanemu samotnikowi nikt nie chce wchodzić w drogę. Ten zaś nie ma ochoty na zajmowanie się tak trudną sprawą, ale na jego drodze staje przeznaczenie. 

Reżyserem "Eryni" jest Borys Lankosz, który pracował również nad scenariuszem na podstawie powieści Marka Krajewskiego wraz z Igorem Brejdygantem, Magdaleną Lankosz i Władysławem Pasikowskim. Autorem zdjęć jest Marcin Koszałka, zaś za skomponowanie muzyki odpowiada Michał Lorenc. Według NAEKRANIE.pl prace na planie serialu ruszyły w styczniu tego roku we Wrocławiu, a następnie przeniesiono je do Krakowa.

Pierwotnie premiera serialu była zaplanowana na jesień 2020, jednak z uwagi zawieszenia produkcji możemy się spodziewać debiutu "Eryni" najprawdopodobniej wiosną 2021. 

Więcej o: