Kto jest lepszym prowadzącym "Jaka to melodia" - Norbi czy Rafał Brzozowski? Wyniki oglądalności nie kłamią

Wokół teleturnieju muzycznego "Jaka to melodia" zrobiło się głośno, kiedy z roli prowadzącego zwolniono uwielbianego przez widzów Roberta Janowskiego. Schedę po nim przejął piosenkarz Norbi, który następnie posadę stracił, a prowadzeniem programu zajął Rafał Brzowoski. Po emisji pełnego sezonu wiadomo, który z tych prowadzących przyciągnął przed ekrany więcej widzów.
Zobacz wideo

Program "Jaka to melodia" w ostatnich latach przeszedł wielką metamorfozę. Od początku jego emisji, czyli od 4 września 1997 roku, prowadzącym był Robert Janowski, który w czerwcu 2018 roku zakończył współpracę z TVP. Powodem były spore zmiany w formule show, wprowadzone właśnie przez producenta Marka Bika. Przy tym zmienił się producent wykonawczy, a z programem pożegnała się część ekipy z Janowskim na czele. Jego następcą został Norbert "Norbi" Dudziuk, którego później wymieniono na Rafała Brzozowskiego.

Czytaj też: Sąd zakazał TVP emisji sześciu odcinków programu "Jaka to melodia". TVP i tak je emituje

Oglądalność "Jaka to melodia". Rafał Brzozowski pobił wyniki Norbiego. TVP zarobiło na reklamach miliony

Jak donosi serwis wirtualnemedia.pl, od kiedy Rafał Brzozowski prowadzi "Jaka to melodia", średnia oglądalność premierowych odcinków wynosi 1,67 mln osób. To o 180 tys. widzów więcej niż kiedy w analogicznym paśmie gospodarzem programu był Norbi. W czasie emisji teleturnieju TVP była najchętniej oglądaną stacją telewizyjną, a wpływy z reklam w sezonie 2019/2020 wyniosły 48,23 mln zł.

 

Badanie oglądalności przeprowadził Nielsen Audience Measurment, pomiary objęły okres od 7 września 2019 roku do 5 kwietnia 2020 roku. Emisja teleturnieju muzycznego pozwoliła TVP zdobyć 14,15 proc. widowni wśród widzów we wszystkich grupach wiekowych. Najwięcej osób oglądało odcinek z 24 listopada 2019 roku, wtedy zgromadziło się 2,96 mln osób przed telewizorami.

Kiedy prowadzącym "Jaka to melodia" był Norbi, przed ekranami gromadziło się średnio 1,49 mln widzów, co dało TVP 13,33 proc. udziałów w rynku telewizyjnym. Norbert Dudziuk prowadził program przez cały sezon 2018/2019, po czym został gospodarzem "Koła fortuny". 

Czytaj też: Maciej Stuhr o "Wiadomościach" TVP: Obecnie to główny program hejterski w Polsce

Więcej o: