"Siły Kosmiczne". Steve Carell i John Malkovich polecą w kosmos na Netfliksie. Są pierwsze zdjęcia

Pod koniec maja na Netfliksie zadebiutują "Siły Kosmiczne", najnowszy serial twórców amerykańskiej wersji "The Office". Jako nieco nieogarnięty szef ekipy odpowiedzialnej za utworzenie federalnych Sił Kosmicznych wystąpi Steve Carell.

W styczniu 2019 roku Netflix ogłosił, że powstaje dziesięcioodcinkowy serial komediowy "Space Force", w którym główną rolę zagra Steve Carell. Długo czekaliśmy na datę premiery - Netflix nareszcie udostępnił nie tylko wiadomość o niej, ale i sporo zdjęć z planu. Szczególne powody do radości mają fani "The Office", bo Carell nie tylko gra w serialu, ale jest i jego współtwórcą - do spółki z Gregiem Danielsem.

Zobacz też: "Co robimy w ukryciu". Pierwszy sezon serialu komediowego o wampirach już dostępny w HBO GO >>

"Siły Kosmiczne". Twórcy amerykańskiego "The Office" mierzą jak stąd do Księżyca

Pomysł na serial został zaczerpnięty z prawdziwego życia. W czerwcu 2018 roku prezydent USA Donald Trump ogłosił, że chce, by powstał nowy rodzaj sił zbrojnych - U.S. Space Force. Prezydent wydał wtedy polecenie Departamentowi Obrony, by ten natychmiast rozpoczął proces tworzenia kosmicznych sił zbrojnych, które oficjalnie powołano w grudniu 2019 roku. - Nasza obecność poza Ziemią to nie tylko kwestia naszej tożsamości narodowej, lecz także kwestia bezpieczeństwa narodowego - mówił dwa lata temu Trump. 

Steve Carell i Greg Daniels postanowili zinterpretować tę historię na gruncie serialowym. Generał Mark R. Naird (Carell) - uznany pilot Sił Powietrznych USA, który marzy o kierowaniu lotnictwem - otrzymuje zadanie poprowadzenia nowo utworzonej szóstej formacji sił zbrojnych USA, wspomnianej "Space Force". Sceptyczny, ale oddany swojej pracy Mark postanawia przeprowadzić się wraz z rodziną do odległej bazy w Kolorado. Wraz z zespołem naukowców oraz “Spacemanami” pracuje nad zadaniem otrzymanym od Białego Domu. Mają wspólnie jak najszybciej sprawić, że Amerykanie (ponownie) staną na Księżycu i całkowicie zdominują kosmos.

Ekipą pokieruje Naird, a należeć będą do niej sami indywidualiści i ekscentrycy, m.in. dr Adrian Mallory (John Malkovich) i F. Tony Scarapiducci (Ben Schwartz). Do obsady dołączyła też Lisa Kudrow, która zagra Maggie Naird - ukochaną generała Marka R. Nairda. Maggie to oddana żona, która poświęcała swoje życie karierze męża przez dwie dekady. Jednak kiedy on podejmuje wyzwanie od Białego Domu, ona postanawia obrać zupełnie inną ścieżkę.

Producentem wykonawczym jest Howard Klein ("The Office"). "Siły Kosmiczne" zadebiutują na Netfliksie 29 maja.

Więcej o: