Msza Święta w Wielki Czwartek w TV i online w internecie - o której i gdzie obejrzeć?

Coraz więcej mszy świętych transmitowanych jest za pośrednictwem telewizji, radia czy internetu. Dziś obchodzimy Wielki Czwartek, podczas którego odprawiana jest m.in. Msza Święta Krzyżma. O której godzinie i gdzie szukać transmisji?

Wielki Czwartek rozpoczyna Wielki Tydzień i wypada na trzy dni przed Wielkanocą. W chrześcijaństwie obchodzony jest na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa oraz jako wspomnienie Ostatniej Wieczerzy. W kościołach katedralnych rano odprawiana jest wtedy Msza Święta Krzyżma, podczas której poświęcone zostają są oleje przeznaczone do namaszczeń podczas chrztu, bierzmowania, sakramentu kapłaństwa czy namaszczeniach chorych. Wieczorem za to odprawiana jest Msza Wieczerzy Pańskiej.

Wielkanoc 2020 - Wielki Czwartek. Gdzie oglądać transmisję mszy świętej?

Lista transmisji internetowych nabożeństw znajduje się na stronie msza-online.net. Pierwsze nabożeństwa w Wielki Czwartek zaczną się od jutrzni o godzinie 7:00. O 10:00 Msza Święta Krzyżma będzie transmitowana m.in. z Lublina i Warszawy. W Archikatedrze Warszawskiej mszy świętej będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.

 

Msza Wieczerzy Pańskiej odprawiana będzie z kolei o godzinie 18:00 na Wawelu, Jasnej Górze, w Licheniu, Kalwarii Zebrzydowskiej i innych miejscowościach. Warto też sprawdzać strony swoich parafii, na których często pojawiają się linki z transmisjami internetowymi. Na kanale TVP 3 o godzinie 18:00 transmitowana będzie Msza św. Wieczerzy Pańskiej z Jasnej Góry.

 
Więcej o:
Komentarze (18)
Msza Święta w Wielki Czwartek w TV i online w internecie - o której i gdzie obejrzeć?
Zaloguj się
 • euphoria12

  Oceniono 8 razy 6

  Sukienkowi się zabawiają . Czy premier będzie pląsał Jak u rydzyka?

 • klamtusek

  Oceniono 9 razy 5

  Cyrk dla wolackiej ciemnoty.

 • num10

  Oceniono 5 razy 3

  ciekawe, co skłania GW do popularyzacji niewolnoctwa religijnego. Nie dość, że indoktrynacja dzieci przez kościoły jest na tak masową skalę, to i pieprzoene media się dołaczają do tej chorej rzeczywistości absurdu religijnego. Brawo wy !

 • num10

  Oceniono 2 razy 2

  gazetka informuje o waznym wydarzeniu w TV, ło ło ło, program pod tytułem: Uwierz w duszki, zindoktrynuj swoje dzieci jak najszybciej" ... bo jeszcze zostanie tym złym, a może nawet lewicowcem, może nawet będzie gejem, a moze lesbijką a co dopiero transsekualistą, w każdym razie będzie to zła osoba warta spalenia w cudzysłowiu (o czym marzy wielu z kleru aby nastały w końcu długo oczekiwane czasy)

 • funky68

  Oceniono 16 razy 2

  Czy wy musicie reklamować te gusła?

 • loneman

  Oceniono 1 raz 1

  W kolko to samo - jak zacieta plyta 🚾🚮

 • wujekdolf

  Oceniono 27 razy 1

  a wylizywanie krzyża też online?

 • etykieta.zastepcza

  Oceniono 8 razy 0

  Dział "Kultura" to i komentarze kulturalne. Brawa dla Gazetki za takich czytelników.

 • bmarten

  Oceniono 11 razy -1

  Kolejny idiota specjalista od języka polskiego w GW.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX