Msza Święta w Wielki Czwartek w TV i online w internecie - o której i gdzie obejrzeć?

Coraz więcej mszy świętych transmitowanych jest za pośrednictwem telewizji, radia czy internetu. Dziś obchodzimy Wielki Czwartek, podczas którego odprawiana jest m.in. Msza Święta Krzyżma. O której godzinie i gdzie szukać transmisji?

Wielki Czwartek rozpoczyna Wielki Tydzień i wypada na trzy dni przed Wielkanocą. W chrześcijaństwie obchodzony jest na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa oraz jako wspomnienie Ostatniej Wieczerzy. W kościołach katedralnych rano odprawiana jest wtedy Msza Święta Krzyżma, podczas której poświęcone zostają są oleje przeznaczone do namaszczeń podczas chrztu, bierzmowania, sakramentu kapłaństwa czy namaszczeniach chorych. Wieczorem za to odprawiana jest Msza Wieczerzy Pańskiej.

Wielkanoc 2020 - Wielki Czwartek. Gdzie oglądać transmisję mszy świętej?

Lista transmisji internetowych nabożeństw znajduje się na stronie msza-online.net. Pierwsze nabożeństwa w Wielki Czwartek zaczną się od jutrzni o godzinie 7:00. O 10:00 Msza Święta Krzyżma będzie transmitowana m.in. z Lublina i Warszawy. W Archikatedrze Warszawskiej mszy świętej będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.

 

Msza Wieczerzy Pańskiej odprawiana będzie z kolei o godzinie 18:00 na Wawelu, Jasnej Górze, w Licheniu, Kalwarii Zebrzydowskiej i innych miejscowościach. Warto też sprawdzać strony swoich parafii, na których często pojawiają się linki z transmisjami internetowymi. Na kanale TVP 3 o godzinie 18:00 transmitowana będzie Msza św. Wieczerzy Pańskiej z Jasnej Góry.

 
Więcej o: