"Ucieczka", czyli kiedy jeden SMS zmienia wszystko. Nowy serial komediowy w HBO GO od 13 kwietnia

"Ucieczka" to serial komediowy HBO, który opowie historię prowadzącej dość monotonne życie Ruby. Dziewczyna pod wpływem jednego SMS-a wywraca wszystko, co znała do tej pory do góry nogami. Premiera produkcji zaplanowana została na 13 kwietnia w HBO i HBO GO.
Zobacz wideo

Pewnego dnia Ruby Richardson (Merritt Wever) dostaje SMS-a i pod jego wpływem postanawia porzucić swoje nudne życie na przedmieściach, aby spotkać się ze swoim byłym chłopakiem ze studiów, Billym Johnsonem (Domhnall Gleeson). Siedemnaście lat wcześniej kobieta zawarła z nim pakt. Jeśli jedno z nich wyśle SMS-a o treści "ucieczka", a drugie odpowie tym samym, obydwoje porzucą wszystko i spotkają się na dworcu Grand Central w Nowym Jorku, aby razem wyruszyć w podróż przez Amerykę.

Zobacz też: "Siły Kosmiczne". Steve Carell i John Malkovich polecą w kosmos na Netfliksie. Są pierwsze zdjęcia >>

"Ucieczka". Vicky Jones, współpracowniczka Phoebe Waller-Bridge, wychodzi na swoje

Twórczynią i producentką "Ucieczki" jest Vicky Jones ("Obsesja Eve", "Fleabag"). W serialu w głównych rolach występują Merritt Wever ("Siostra Jackie"), zdobywczyni dwóch nagród Emmy, oraz Domhnall Gleeson ("Czas na miłość", "Black Mirror"). Pojawi się również dobra znajoma Vicky Jones, wyróżniona Emmy oraz Złotym Globem Phoebe Waller-Bridge, która współpracowała z twórczynią "Ucieczki" przy "Obsesji Eve" i swoim autorskim serialu "Fleabag".

Nie inaczej jest zresztą przy "Ucieczce" - Waller-Bridge jest jedną z producentek wykonawczych i przy okazji zagrała rolę Laurel – kobiety zajmującej się zawodowo wypychaniem zwierząt, którą Ruby i Billy spotykają w trakcie swojej podróży. Będą też m. in. Rich Sommer ("Mad Men") jako Laurence - mąż Ruby; Tamara Podemski ("Koroner") jako detektyw Babe Cloud oraz Archie Panjabi ("Żona idealna", zobaczymy ją też w serialu HBO "To wiem na pewno") jako Fiona.

Obowiązki producentów wykonawczych pełnili: Vicky Jones, Phoebe Waller-Bridge, Jenny Robins, Kate Dennis, Emily Leo oraz Oliver Roskill z ramienia Wigwam Films. Serial "Ucieczka" wyprodukowany został przez eOne - studio, które wcześnie zrealizowało serial HBO "Ostre przedmioty".

Premiera serialu HBO "Ucieczka" odbędzie się w HBO i HBO GO już 13 kwietnia. W serwisie HBO GO pierwszy odcinek dodany zostanie nad ranem. Na antenie HBO emisja zaplanowana została tego samego dnia o godzinie 21.40. Kolejne odcinki będą emitowane co tydzień o tej samej porze. Serial liczy siedem odcinków.

Więcej o: