Wielki Piątek. Msza święta w telewizji i online. Gdzie oglądać wielkopiątkowe nabożeństwo?

Wielki Piątek to dla osób wierzących szczególny dzień w roku liturgicznym. 10 kwietnia 2020 roku w Kościele katolickim upamiętniona zostanie śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu. Gdzie będzie można obejrzeć liturgię Wielkiego Piątku?

Przypomnijmy, że Wielki Piątek to jedyny dzień w roku, w czasie którego nie odprawia się mszy świętych. Zamiast w liturgii eucharystycznej wierni Kościoła katolickiego uczestniczą m.in. w nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Ze względu na obowiązujące obostrzenia liczba osób, które mogą wejść do kościoła, została znacząco ograniczona, dlatego duchowni zachęcają, aby łączyć się w modlitwie za pomocą transmisji telewizyjnych i internetowych. Gdzie obejrzeć liturgię Wielkiego Piątku?

Wielki Piątek 2020. Liturgia w telewizji i internecie. Gdzie oglądać?

W liturgii Wielkiego Piątku można uczestniczyć, m.in. włączając telewizor. Tego dnia emitowana będzie Liturgia Wielkiego Piątku z Bazyliki Świętego Piotra w Watykanie oraz Droga Krzyżowa z udziałem papieża Franciszka.

  • 18:00 - Liturgia Wielkiego Piątku z Bazyliki Świętego Piotra w Watykanie - TV TRWAM
  • 20:50 - Droga Krzyżowa z udziałem Papieża Franciszka - TVP1/TVP Polonia

Ze względu na zaistniałą sytuację coraz więcej świątyń decyduje się na transmitowanie mszy świętych i liturgii za pośrednictwem Facebooka czy YouTuba. Liturgię Wielkiego Piątku i Drogę Krzyżową będzie można obejrzeć m.in. na poniższych kanałach:

Więcej o: