Wielkanoc 2020. Msza święta gdzie oglądać w telewizji i internecie?

Tegoroczne święta wielkanocne będą inne niż w ubiegłych latach. Wielu wiernych zrezygnuje m.in. z fizycznego uczestnictwa we mszy świętej. Substytutem nabożeństwa w kościele może być transmisja mszy w telewizji lub w internecie. Gdzie ją obejrzeć?

Przypomnijmy, że obowiązujące obostrzenia ograniczają liczbę osób, które mogą przebywać w świątyniach. W czasie mszy świętej w kościele może być tylko pięciu wiernych i osoby sprawujące posługę. Z tego powodu duchowni zachęcają, aby uczestniczyć w nabożeństwach za pośrednictwem telewizji lub internetu.

Niedziela Wielkanocna. Gdzie oglądać mszę w telewizji?

Gdzie można obejrzeć wielkanocną mszę świętą? Transmisje z różnych kościołów będą emitowane na antenie kilku stacji telewizyjnych.

  • godz. 7 - msza święta z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach - TVP1
  • godz. 7 - msza święta z parafii pod wezwaniem świętego Augustyna w Warszawie - TV Republika)
  • godz. 9 - msza święta ze Świątyni Opatrzności Bożej - Polsat News
  • godz. 9 - msza greckokatolicka z parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Pańskiego we Wrocławiu - TVP Kultura
  • godz. 10.55 - msza św. Zmartwychwstania Pańskiego i błogosławieństwo Urbi et Orbi - TVP1, TVP Polonia
Zobacz wideo 4 sposoby na przyrządzenie śledzia

Wielkanoc 2020. Niedzielna msza w internecie. Gdzie oglądać?

Ze względu na trwający kryzys wiele parafii decyduje się na transmitowanie nabożeństw za pośrednictwem internetu, np. przez Facebooka lub YouTuba. Niektóre świątynie transmitują wydarzenia sprzed ołtarza 24 godziny na dobę. Oto niektóre z kościołów, które udostępniają nagrania z mszy świętych w internecie:

Osoby, które lubią odwiedzać jakiś konkretny kościół, mogą poszukać strony danej parafii na Facebooku. Małe świątynie również coraz częściej umożliwiają wiernym łączenie się w modlitwie za pośrednictwem internetu. 

Więcej o: