Powstaje serial o Kici Koci, ma dofinansowanie PISF. Zobacz pierwszy odcinek

Kicia Kocia to bohaterka bardzo popularnej serii książeczek dla dzieci. Powstanie 26-odcinkowy serial animowany, który dostał dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach dotacji na produkcję filmów animowanych. Już można zobaczyć pilot animacji.

Kicia Kocia to postać stworzona przez Anitę Głowińską. Książeczki o przygodach bohaterki są skierowane do dzieci w wieku od 2 do 6 lat, ale lubią ją także młodsze dzieci. Serial jest przygotowywany dla tej samej grupy wiekowej.

Kicia Kocia - serial animowany. Zobacz odcinek o strażaku

Serwis Wirtualnemedia podaje, że właśnie zakończono etap developmentu, czyli przygotowawczy - powstało już opracowanie plastyczne serii, trailer serialu, pilot odcinka oraz materiały literackie - scenariusze i treatmenty. Państwowy Instytut Sztuki Filmowej przyznał producentowi EGoFILM dofinansowanie w wysokości prawie 2,3 mln złotych (przy budżecie całkowitym ponad 5,8 mln zł).

Odcinek, który można już obejrzeć w sieci, to ekranizacja książeczki "Kicia Kocia poznaje strażaka", która została wydana w 2012 roku. Głowińska jest współautorką scenariusza, razem z Maciejem Kurem. Za reżyserię odpowiada Marta Stróżycka, a opracowanie plastyczne to dzieło Macieja Łazowskiego (na podstawie ilustracji Anity Głowińskiej). Narratorem jest Jacek Kopczyński, a Kici Koci głosu użyczyła Dominika Kluźniak. 

 

Seria książek o Kici Koci to tytuły takie jak: "Kicia Kocia gotuje", "Kicia Kocia majsterkuje", "Kicia Kocia na pikniku", "Kicia Kocia na rowerze" czy "Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny". Jest też seria "Kicia Kocia i Nunuś", przeznaczona dla jeszcze młodszych czytelników, w której bohaterka spędza czas z młodszym bratem.

EGoFilm zajmuje się produkcją filmów animowanych, na koncie ma m.in. serial "Wiking Tappi" na podstawie książek Marcina Mortki, "Żubra Pomponika" (autorem książek jest Tomasz Samojlik), trwają także prace nad ekranizacją przygód Kajko i Kokosza.

Zobacz wideo POPkultura - nowy odcinek
Więcej o: