HBO GO zmienia datę premiery "Mrs. America". Nowy serial z Cate Blanchett w roli głównej będzie później

"Mrs. America" to serial z Cate Blanchett w roli Phyllis Schlafly - konserwatywnej aktywistki, która walczyła z feminizmem drugiej fali. Premiera serialu odbędzie się w HBO GO w najbliższą sobotę 18 kwietnia. Przesunięcie daty premiery ma związek z opóźnieniem w dostarczaniu odcinków ze względu na pandemię.
Zobacz wideo Mrs. America - zwiastun

"Mrs. America" przedstawia prawdziwą historię ruchu walczącego o ratyfikację poprawki do konstytucji Stanów Zjednoczonych dającej równe prawa wszystkim obywatelom bez względu na płeć (tzw. Equal Rights Amendment) oraz ostrym sprzeciwie środowiska konserwatystek, którym przewodniczyła Phyllis Schlafly. Jest opowiedziana z perspektywy kobiet tamtych czasów, w tym przede wszystkim radykalnej Schlafly, ale także feministek drugiej fali - Glorii Steinem, Betty Friedan, Shirley Chisholm, Belli Abzug oraz Jill Ruckelshaus. Produkcja pokazuje, w jaki sposób jeden z najbardziej zaciekłych sporów kulturowych lat 70. przyczynił się do powstania do organizacji Moral Majority i na zawsze zmienił krajobraz polityczny w Stanach Zjednoczonych.

"Mrs. America" - Cate Blanchett, Rose Byrne i Uzo Aduba 

W roli głównej w serialu "Mrs America" zobaczymy dwukrotną laureatkę Oscara i Złotego Globu Cate Blanchett, a w pozostałych rolach wystąpią: nominowana do nagrody Emmy Rose Byrne jako Gloria Steinem, zdobywczyni nagród Emmy Margo Martindale jako Bella Abzug, wyróżniona nagrodami Emmy i nominacjami do Złotego Globa Uzo Aduba jako Shirley Chisholm, nominowana do nagrody Emmy Elizabeth Banks jako Jill Ruckelshaus oraz wyróżniona Emmy i Złotym Globem Tracey Ullman jako Betty Friedan. W serialu pojawią się także laureatka Emmy i Złotego Globu Sarah Paulson, nominowany do nagród Emmy John Slattery, nominowana do nagrody Emmy Jeanne Tripplehorn, Ari Graynor, Melanie Lynskey oraz Kayli Carter.

Producentami wykonawczymi są: laureatka nagrody Emmy Dahvi Waller (serial "Mad Men"), która jest twórczynią produkcji i pełniła też rolę showrunnerki serialu, nominowana do Oscara Stacey Sher ("Django", "Erin Brockovich"), Coco Francini, Cate Blanchett oraz Anna Boden i Ryan Fleck ("Kapitan Marvel", serial "Billions"), którzy wyreżyserowali cztery odcinki serialu, w tym dwa pierwsze.

Premiera serialu "Mrs. America" odbędzie się w HBO GO w sobotę, 18 kwietnia. Kolejne odcinki swoje premiery będą mieć co tydzień. Emisja pierwszego odcinka serialu na antenie HBO zaplanowana została na 1 maja na godz. 21:10. Serial liczy dziewięć odcinków. 

Więcej o: