Polsat odwołał swój wiosenny festiwal, a TVP przenosi Opole na jesień

Festiwal telewizji Polsat miał odbyć się pod koniec maja, został jednak odwołany - mówią doniesienia press.pl. TVP podjęło z kolei decyzję, by 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu zorganizować trzy miesiące później niż pierwotnie zakładano.
Zobacz wideo

Polsat SuperHit Festiwal miał zacząć się 22 maja i potrwać trzy następne dni. Jednak ogłoszony jeszcze w marcu zakaz organizowania imprez masowych ciągle obowiązuje i nie wiadomo, kiedy zostanie zawieszony. Polsat miał się zatem zdecydować na całkowite odwołanie wydarzenia - nieoficjalnie informuje press.pl. Ubiegłoroczną edycję oglądało średnio 2,24 mln widzów. 

Czytaj też: Co Polacy najchętniej oglądali w święta? Duży wzrost oglądalności telewizyjnych mszy

Polsat odwołuje festiwal, TVP tylko przenosi

Impreza Polsatu przełożona na późniejszą datę nie zostanie, ale stanie się tak w przypadku 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. TVP i władze miasta uznały, że zrezygnują z terminu czerwcowego - pierwotnie wydarzenie miało odbyć się w dniach 5-7 czerwca. W związku z "troską o zdrowie i bezpieczeństwo artystów, publiczności oraz ekipy realizacyjnej" koncerty przełożono na pierwszy weekend września. Więcej szczegółów mamy poznać niedługo, organizatorzy zapewniają, że chcą by 57. KFPP odbył się "na najwyższym poziomie".

Przypomnijmy, że już w marcu wokół tegorocznego festiwalu w Opolu pojawiły się kontrowersje. Na początku miesiąca duet Kwiat Jabłoni poinformował, że odwołał swój udział w wydarzeniu w związku z "z ostatnimi działaniami podjętymi przez władze na rzecz Telewizji Polskiej" - wcześniej Sejm zdecydował o przekazaniu 2 mld zł na rzecz TVP i Radia Polskiego . "Udział w tego typu wydarzeniach oraz promowanie siebie za pośrednictwem Telewizji Polskiej przestały być dla nas apolityczne" - napisano w oświadczeniu folkowo-popowej grupy, którą tworzą Katarzyna i Jacek Sienkiewicz. To dzieci lidera zespołu Elektryczne Gitary, Jakuba Sienkiewicza.

Czytaj też: Kwiat Jabłoni odwołuje występ na festiwalu w Opolu. Powodem "działania władz na rzecz TVP"

Więcej o: