Demi Moore w serialu "Nowy wspaniały świat". Życie bez pieniędzy i z obowiązkowymi orgiami seksualnymi

Wyobrażacie sobie idealny świat, w którym nie ma strachu i głodu? Nie ma też pieniędzy, monogamii, rodzin, żadnej prywatności czy historii. Są za to obowiązkowe orgie seksualne, pigułki "szczęścia" i społeczeństwo hodowane od urodzenia w próbówkach. O tym właśnie opowiada książka "Nowy wspaniały świat", a Demi Moore zagrała w jej serialowej adaptacji jedną z wiodących ról.

Demi Moore zagrała w najnowszym serialu "Nowy wspaniały świat" Lindę, matkę jednego z głównych bohaterów. W pierwszym zwiastunie produkcji mówi do filmowego syna: Tam nie ma bólu, John. Nie ma strachu. Chcę tego dla Ciebie. 

Demi Moore w zwiastunie nowego serialu

Linda urodziła się w Nowym Świecie, do niego jest przyzwyczajona. Jednak od lat jest zmuszona żyć poza cywilizacją, w tak zwanym Rezerwacie, gdzie ludzie żyją jak "dzicy", co pokrótce oznacza, że mogą żyć jak chcą: wyznawać religię, mogą mieć własne upodobania, zakładać rodziny z kim chcą i np. czytać książki. Tam właśnie urodził się John (Alden Ehrenreich), który nie zna nowej cywilizacji. 

Zobacz wideo

Dzięki temu, że do leżącego na obrzeżach Nowego Świata Rezerwatu wybierają się dzieci systemu, Lenina Crowe (Jessica Brown Findlay) i Bernard Marx (Harry Lloyd), John po latach trafia do Londynu. Odkrywa nowy świat i widzi, że wcale nie jest tak idealny, jak opisywała to jego matka.

"Nowy wspaniały świat" to ekranizacja książki Aldousa Huxleya o tym samym tytule. To jedna z najlepszych antyutopii, jakie kiedykolwiek powstały. Powieść osadzona w przyszłości opowiada o nowym społeczeństwie, w którym pozornie udało się osiągnąć idealny ład i porządek, a wszyscy są szczęśliwi. Władze organizują życie obywateli w myśl zasady "wspólność, identyczność i stabilność". By to osiągnąć, ludzie są klonowani, hodowani i programowani genetycznie jeszcze przed narodzinami i odgórnie przydzielani do poszczególnych społecznych kast - od najwyższej do najniższej. W tym świecie nie ma wojen i głodu, nie ma też pieniędzy, religii, książek, rodziny, uczuć czy monogamii. Wszyscy za to muszą np. brać udział w obowiązkowych orgiach seksualnych ("każdy jest dla każdego") czy zażywać obowiązkowo tabletki "szczęścia" - soma wszystkich uspokaja i pozbawiała ich strachu, bo "gdy jednostka czuje, wspólnota szwankuje".

Serial powstał dzięki NBC Universal, które wyemituje go na swojej platformie streamingowej Peacock. Zdjęcia do produkcji udało się nakręcić nim przemysł filmowy na całym świecie musiał zawiesić działalność. Data premiery nie została jeszcze podana, ale jak czytamy na stronie ew.com, mówi się jeszcze o tym roku.

<<Reklama>> Książka dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

Więcej o: