"Kierunek: Noc". Serial inspirowany książką Jacka Dukaja od 1 maja na Netfliksie

1 maja Netflix zaprezentował serial "Kierunek: Noc". Twórcy scenariusza znaleźli inspirację w powieści Jacka Dukaja "Starość Aksolotla" - sam pisarz został zresztą producentem wykonawczym. O czym opowiada ta międzynarodowa produkcja?
Zobacz wideo

W "Starości Aksolotla" Jacek Dukaj rozprawia nad tym, jak zachować człowieczeństwo w obliczu kosmicznej katastrofy w świecie, gdzie rozwój technologiczny doprowadził do zatarcia granicy pomiędzy człowiekiem a maszyną. Właśnie stąd myśl przewodnią zaczerpnęli twórcy serialu "Kierunek: Noc", który od 1 maja jest dostępny na Netfliksie. 

Zobacz też: Demi Moore w serialu "Nowy wspaniały świat". Życie bez pieniędzy i z obowiązkowymi orgiami seksualnymi >>

"Kierunek: Noc". W wyścigu ze słońcem nie ma czasu na uprzejmości

Historię rozpoczyna katastrofalne w skutkach zjawisko słoneczne, które sprawia, że gwiazda zaczyna niszczyć wszystko na swojej drodze. Akcja toczy się wokół pasażerów i członków załogi nocnego lotu z Brukseli, którzy postanawiają obrać kurs na zachód, aby szukać schronienia w mroku. Na pokładzie samolotu o przeżycie walczą bogaci i biedni, młodzi i starzy, cywile i wojskowi pochodzący z różnych środowisk i mówiący różnymi językami. Wszystkich ich łączy jedno: wola przetrwania za wszelką cenę.

 

W serialu wystąpi międzynarodowa obsada z Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Polski, Rosji oraz Turcji. W skład obsady wchodzą m.in.: Ksawery Szlenkier, Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Nabil Mallat, Stéfano Cassetti, Jan Bijvoet, Astrid Whettnall, Vincent Londez, Regina Bikkinina, Alba Gaïa Bellugi, Babetida Sadjo i Mehmet Kurtulus.

Za reżyserię "Kierunku: Noc" odpowiada belgijski duet Inti Calfat i Dirk Verheye ("Over Water"), zaś produkuje belgijska wytwórnia Entre Chien et Loop. Twórcą i scenarzystą sześcioodcinkowej serii jest Jason George ("The Protector", "Narcos"), który pełni też funkcję showrunnera i producenta wykonawczego. Producentami wykonawczymi są Tomek Bagiński oraz Jacek Dukaj. 

<<Reklama>> Książki Jacka Dukaja dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o:
Komentarze (36)
"Kierunek: Noc". Serial inspirowany książką Jacka Dukaja od 1 maja na Netfliksie
Zaloguj się
 • gad_z_rakowa

  Oceniono 8 razy 8

  Dlaczego nikt jeszcze nie robi serialu na podstawie "Lodu" ja się pytam??

 • sarton

  Oceniono 7 razy 3

  ze Starością Aksolotla to ten serial nie ma chyba niczego wspólnego ... w opowiadaniu był chyba wybuch supernowej i wywołane tym promieniowanie sterylizujące cała planetę , tzn po pełnym obrocie nie istniało żadne życie na całej planecie, kilka, kilkanaście osób transferowało świadomość do świata wirtualnego i później tworzyło społeczność robotów czy mechów

 • js08836

  Oceniono 5 razy 1

  A co z wieloma niedokończonymi serialami ? 1 sezon i przerwa na wiele miesięcy czy nawet dłużej. Pakują się w następne, które też nie będą pokazywane do końca. To denerwuje.Bo jeśli coś wznawiają po ponad pół roku, to zapomniało się co było wcześniej. Co np. Z serialem Wikingowie ? Co z Kingdomem ? Takich niedokończonych seriali jest sporo. Zaczyna tworzyć się sieczka pourywanych filmów. Tak było np. w Gra o tron.

 • colonelturnip

  Oceniono 2 razy 0

  Chciałbym, żeby ktoś pomyślał trzeźwo nad ekranizacją Ruchu Generała. Albo Xawrasa Wyżyna. To chyba najbardziej filmowe nowele Dukaja. Albo zrobić serial oparty na pomyśle z pierwszych opowiadań J.D. - pamiętacie archanioła Radziwiłła i aferę z klonowaniem Jezusa w wielu egzemplarzach? Piękny mógłby to być film. Ech, marzenia.

 • sentencje666

  Oceniono 13 razy -1

  Takiego shitu jak ostatnie seriale i filmy na przykład "Znaki", albo "W lesie dziś nie zaśnie nikt" jeszcze nie widziałem. To porażka totalna. Netflix produkuje, wspiera takie gruwna?
  Jeżeli ktoś ma ochotę na na prawdę dobry polski film w dodatku uniwersalny to polecam "Pociechę" - za darmo w HD na YouTube.
  Pierwsze nagrody na festiwalach kina niezależnego w Londynie, Barcelonie, Kalkutcie, Warszawie, Bukareszcie etc.
  Ale pies z kulawą noga o tym nie napisze. Zobaczcie recenzje w necie, oceny na filmweb.
  Prawdziwie niezależne polskie kino!

 • zetpaw

  Oceniono 4 razy -2

  Serial debilny nic tam się kupy nie trzyma a w ogóle to sama kupa !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX