"Kierunek: Noc". Serial inspirowany książką Jacka Dukaja od 1 maja na Netfliksie

1 maja Netflix zaprezentował serial "Kierunek: Noc". Twórcy scenariusza znaleźli inspirację w powieści Jacka Dukaja "Starość Aksolotla" - sam pisarz został zresztą producentem wykonawczym. O czym opowiada ta międzynarodowa produkcja?
Zobacz wideo

W "Starości Aksolotla" Jacek Dukaj rozprawia nad tym, jak zachować człowieczeństwo w obliczu kosmicznej katastrofy w świecie, gdzie rozwój technologiczny doprowadził do zatarcia granicy pomiędzy człowiekiem a maszyną. Właśnie stąd myśl przewodnią zaczerpnęli twórcy serialu "Kierunek: Noc", który od 1 maja jest dostępny na Netfliksie. 

Zobacz też: Demi Moore w serialu "Nowy wspaniały świat". Życie bez pieniędzy i z obowiązkowymi orgiami seksualnymi >>

"Kierunek: Noc". W wyścigu ze słońcem nie ma czasu na uprzejmości

Historię rozpoczyna katastrofalne w skutkach zjawisko słoneczne, które sprawia, że gwiazda zaczyna niszczyć wszystko na swojej drodze. Akcja toczy się wokół pasażerów i członków załogi nocnego lotu z Brukseli, którzy postanawiają obrać kurs na zachód, aby szukać schronienia w mroku. Na pokładzie samolotu o przeżycie walczą bogaci i biedni, młodzi i starzy, cywile i wojskowi pochodzący z różnych środowisk i mówiący różnymi językami. Wszystkich ich łączy jedno: wola przetrwania za wszelką cenę.

 

W serialu wystąpi międzynarodowa obsada z Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Polski, Rosji oraz Turcji. W skład obsady wchodzą m.in.: Ksawery Szlenkier, Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Nabil Mallat, Stéfano Cassetti, Jan Bijvoet, Astrid Whettnall, Vincent Londez, Regina Bikkinina, Alba Gaïa Bellugi, Babetida Sadjo i Mehmet Kurtulus.

Za reżyserię "Kierunku: Noc" odpowiada belgijski duet Inti Calfat i Dirk Verheye ("Over Water"), zaś produkuje belgijska wytwórnia Entre Chien et Loop. Twórcą i scenarzystą sześcioodcinkowej serii jest Jason George ("The Protector", "Narcos"), który pełni też funkcję showrunnera i producenta wykonawczego. Producentami wykonawczymi są Tomek Bagiński oraz Jacek Dukaj. 

<<Reklama>> Książki Jacka Dukaja dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: