J. J. Abrams zrobi dla HBO Max trzy seriale. Wśród nich spin-off "Lśnienia"

Wielkimi krokami zbliża się uruchomienie w USA platformy HBO Max. Jak dowiedział się The Hollywood Reporter, J. J. Abrams przygotuje dla nowego serwisu trzy produkcje, w tym serialowy spin-off filmu Stanleya Kubricka "Lśnienie".
Zobacz wideo

HBO Max, który zadebiutuje w USA już w maju, zgromadzi on w jednym miejscu filmy, seriale i programy znane nie tylko z HBO i Warner Bros., ale także m.in. z DC Entertainment, Turner Classic Movies, Cartoon Network i Adult Swim. Właśnie ze względu na jego powstanie z Netfliksa zniknęły lub znikną takie pozycje jak "Przyjaciele", "Słodkie kłamstewka" czy "Rick i Morty". Jeśli chodzi o nowości, HBO Max zaproponuje np. nowy, specjalny odcinek "Przyjaciół", a także, jak podaje The Hollywood Reporter, aż trzy nowe seriale spod szyldu J. J. Abramsa.

J. J. Abrams wchodzi we współpracę z HBO Max. Zabierze widzów do uniwersum DC i hotelu Panorama

Tytuły, które wymienia THR, to "Duster", "Overlook" i "Justice League Dark". Pierwszy z seriali rozgrywa się w południowo-zachodniej części USA lat 70. i koncentruje się na życiu odważnego kierowcy rozwijającej się grupy przestępczej, który zmienia się z kogoś okropnego w kogoś "absolutnie, niesamowicie, wręcz idiotycznie okropnego".

"Overlook" będzie dziesięcioodcinkowym spin-offem "Lśnienia" - filmu Stanleya Kubricka na podstawie powieści Stephena Kinga. Mają się w nim pojawić znane z horroru postaci. Serial zagłębi się w nieopisane, przerażające historie z najsłynniejszego nawiedzonego hotelu w popkulturze. Źródła cytowane przez THR twierdzą, że ten dziesięcioodcinkowy dramat został napisany i zrealizowany przez Dustina Thomasona i Scotta Browna, którzy wcześniej pracowali nad "Castle Rock". 

Wymieniana jest też nienazwana jeszcze produkcja na podstawie komiksowego uniwersum Justice League Dark, które zadebiutowało w 2011 roku i zawiera takie postaci jak Zatanna, Deadman, Madame Xanadu, Swamp Thing i John Constantine. Warner Bros. od lat bezskutecznie (nie licząc filmu animowanego pod tytułem "Justice League Dark" z 2017 roku) stara się doprowadzić do skutku duży filmowy projekt związany z tymże uniwersum - wygląda na to, że w końcu może się udać. 

Zobacz też: "Doktor Sen" przywołuje klimat "Lśnienia". Danny Torrance ponownie w hotelu Panorama >>

Więcej o: