Netflix pokaże swoje najlepsze dokumenty na Youtubie. Ponad 30 filmów za darmo, w tym te z Oscarami
Platforma w ten sposób chce wesprzeć nauczycieli i uczniów - darmowe produkcje mają stanowić dodatkowe źródło wiedzy, w czasie gdy szkoły pozostają zamknięte. Netflix udostępnił więc za darmo 34 filmy dokumentalne swojej produkcji. By je obejrzeć, wystarczy wejść na na kanał platformy na Youtubie i włączyć m.in. wybrany tytuł z serii "Abstract", "Nasza planeta" i "Explained". Wszyscy mogą też obejrzeć nagrodzony Oscarem film dokumentalny "Period. End of Sentence" (reżyserka tego obrazu odbierając nagrodę w 2019 roku powiedziała, że płacze nie dlatego, że ma okres, ale dlatego, że właśnie film o okresie wygrał Oscara).
Filmy dokumentalne Netfliksa za darmo. Co można obejrzeć?
Netflix tłumaczy, że udostępniając za darmo filmy dokumentalne na Youtubie, chce ułatwić życie uczniów na całym świecie, kiedy szkoły pozostają zamknięte. Wcześniej pedagogowie mogli wyświetlać wybrane produkcje w czasie lekcji, teraz jednak jest to niemożliwe. Na prośbę nauczycieli więc Netflix przygotował wybór dokumentów, które można teraz obejrzeć za darmo w domu. Filmy co prawda są dostępne jedynie w angielskiej wersji językowej, jednak można włączyć transkrypcję, a już niedługo mają się pojawić także napisy w kilkunastu różnych językach.
Na Youtubie dostępne są zatem odcinki serialu przyrodniczego "Nasza Planeta" z 2019 roku, gdzie narratorem jest znany biolog sir David Attenborough. Produkcja powstawała przez cztery lata - pracowało przy niej 600 osób w 50 krajach rozrzuconych po wszystkich kontynentach. Twórcy liczą na to, że dzięki seansowi serii widzowie zrozumieją, dlaczego ekologia i ochrona środowiska naturalnego są teraz tak ważne i dlaczego wszyscy musimy się tym zająć.
Czytaj też: Netfliksa w Polsce jeszcze nigdy nie oglądało tylu ludzi. A co u innych?
"Period. End of Sentence" to nie jedyny nagrodzony Oscarem dokument na bezpłatnej liście. "The White Helmets" ("Białe hełmy") opowiada o grupie wolontariuszy, którzy w czasie wojny w Syrii pod ostrzałem kul szukają w Aleppo cywili i wyprowadzają ich z centrum pola walki.
Na liście znalazł się także nominowany do Oscara dokument "Trzynasta poprawka", w którym badacze, aktywiści i politycy zastanawiają się, dlaczego Afroamerykanie w USA są kryminalizowani i skąd bierze się wzrost liczby więźniów w całym kraju. W "Ścigając koralowce" zobaczymy zatrważający proces wymierania koralowców, a w "Zion" prześledzimy historię zapaśnika Ziona Clarka, który urodził się bez nóg. Obejrzymy też takie filmy jak "Knock Down The House" ("Podbić kongres") czy "Babies".
-
Nergal zbiera fundusze dla artystów oskarżonych o obrazę uczuć religijnych. "Od ponad dekady jestem prześladowany"
-
Alicja Helman nie żyje. Pionierka polskiej filmologii miała 85 lat
-
Gliński odwołał dyrektora SFR w Bielsku-Białej. Wg TVN24 wątpliwości budziła m.in. "faktura za ormiański dubbing"
-
"Książę w Nowym Jorku" wraca po ponad 30 latach. Eddie Murphy wyjaśnia, czemu dopiero teraz
-
Krystian Ochman i wielkie emocje w nowym singlu "Wielkie tytuły"
- POPkultura odc. 67. Kontrowersyjny hit lat 80. powraca. Serial "My, dzieci z dworca Zoo" ma zaskoczyć
- TVP szykuje festiwal w Opolu na pierwszy weekend września
- Potrafisz opowiadać bajki? Dzięki konkursowi możesz wydać własną książkę dla dzieci
- Potrafisz opowiadać bajki? Dzięki konkursowi możesz wydać własną książkę dla dzieci
- Timothee Chalamet - wyjątkowe kreacje utalentowanego aktora młodego pokolenia