Kultowa "Czarodziejka z Księżyca" będzie dostępna za darmo w sieci. Gdzie oglądać?

"Czarodziejka z Księżyca" to jeden z najpopularniejszych serialów anime na świecie, który dużą sympatią widzów cieszył się także wśród polskiej widowni w latach 90. Ponieważ w tym roku do kin ma trafić pełnometrażowy film z tej serii, twórcy zdecydowali się udostępnić za darmo w sieci trzy pierwsze sezony animacji.
Zobacz wideo

Animacja "Czarodziejka z Księżyca" powstała na podstawie mangi autorstwa Naoko Takeuchi. Historia opowiadała o grupie nastoletnich wojowniczek walczących w marynarskich mundurkach "o miłość i sprawiedliwość" z coraz groźniejszymi przeciwnikami, którzy za pomocą czarnej magii chcieli przejąć kontrolę nad światem i ludźmi. Serial był tak popularny, że doczekał się nie tylko nowej wersji animacji, lecz także kilku filmów pełnometrażowych, musicalu, serialu aktorskiego i całej masy gadżetów.

"Czarodziejka z Księżyca" za darmo na Youtubie

We wrześniu 2020 roku po raz pierwszy od 1995 roku do kin trafi pełnometrażowy film o Czarodziejce z Księżyca i jej towarzyszkach - Czarodziejce z Merkurego, Czarodziejce z Marsa, Czarodziejce z Wenus i Czarodziejce z Jowisza. Produkcja będzie nosić tytuł "Pretty Guardians Sailor Moon Eternal. The Movie", a akcja dotyczyć ma wydarzeń, które widzowie po raz pierwszy zobaczyli w czwartym sezonie serialu. Dlatego też twórcy zdecydowali się w ramach promocji filmu udostępnić za darmo na swoim oficjalnym kanale na YouTubie trzy pierwsze serie animacji z lat 90. Kolejne odcinki będę emitowane od 24 kwietnia. 

Łącznie będzie można obejrzeć 127 odcinków. Co tydzień na YouTubie będzie pojawiać się 10 nowych epizodów, a ostatnia transza zostanie opublikowana pomiędzy 17 a 23 lipca 2020 roku. To będzie dobra rozgrzewka przed primerą filmu "Pretty Guardians Sailor Moon Eternal". Ten będzie jednak zanimowany w nowej szacie graficznej nawiązującej do kreski znanej z odświeżonej wersji serialu "Sailor Moon Crystal", która powstała w 2014 roku.

Nowy film ma składać się z dwóch części i będzie poświęcony wątkowi znanemu z serii "Dark Moon Arc", którą widzowie serialu mogą kojarzyć z sezonu "Sailor Moon SuperS". To opowieść zaczynająca się od zaćmienia Słońca. Do Tokio przybywa tajemniczy i mroczny cyrk, którym kieruje Zirconia. Grupa chce przechwycić Złoty Kryształ, który należy Pegaza. Ten się przed nimi ukrywa w ludzkich marzeniach, przez co trudno go odszukać. Wojowniczki walczą z kolejnymi cyrkowcami i pomagają Pegazowi.

Więcej o: