Netflix wprowadził nowy przycisk. Od teraz łatwiej będzie oglądać filmy na telefonie

Netflix wprowadził nową funkcję w swojej aplikacji mobilnej. Dzięki temu użytkownicy oglądający filmy na telefonie nie będę musieli się obawiać, że niechcący przeskoczą do innej sceny albo że wyłączą to, co wyświetlają.
Zobacz wideo

Po ostatniej aktualizacji aplikacji mobilnej Netfliksa możemy skorzystać z świeżo wprowadzonej opcji blokady ekranu. Każdy, kto kiedyś oglądał film na telefonie albo tablecie, ma świadomość jak często łatwo o przypadkowe dotknięcie wyświetlacza. A wtedy nagranie często się zatrzymuje, przesuwa do przodu lub tyłu bądź przysłaniają je ikony nawigacji.

Czytaj też: Netflix pokazuje top 10 filmów i seriali. Zobacz, jak sprawdzić, które tytuły są najpopularniejsze w Polsce

Netflix wprowadził nowy przycisk na telefonach. Zauważyliście?

Netflix znalazł rozwiązanie niedogodności związanych z korzystaniem z ekranu dotykowego podczas seansów. Funkcję blokady ekranu znajdziemy po lewej stronie paska zadań, tuż obok przycisku 'odcinki'. Kiedy ją włączymy, ekran przestanie reagować na dotyk i nie będzie wyświetlać innych ikon nawigacji systemowej.

Kadr z serialu 'Taśmy Teda Bundy'ego'Kadr z serialu 'Taśmy Teda Bundy'ego' fot. Netflix

Blokadę ekranu wyłącza się przez podwójne kliknięcie w przycisk. Na razie nowa funkcja jest dostępna tylko w aplikacjach na urządzenia z systemem Android, jednak już niedługo ma się pojawić także wersja na iOS.

Czytaj też: Co obejrzeć na Netflixie? Lista najlepszych filmów wg "The New York Times"

Więcej o: