Nowy serial komediowy w HBO. "Wielka" z Elle Fanning i Nicholasem Houltem w rolach głównych

"Wielka" to nowy serial komediowy, który opowiada o młodości Katarzyny Wielkiej. W rolach głównych występują Elle Fanning i Nicholas Hoult. Premiera w HBO GO 16 maja, a emisja w HBO od 2 czerwca.
Zobacz wideo

Serial "Wielka" w satyryczny sposób ma pokazywać drogę, jaką pokonała Katarzyna Wielka od nikomu nieznanej outsiderki do najdłużej panującej kobiety w historii Rosji.

HBO GO w maju pokaże nowy serial

Produkcja wykorzystuje tylko wybrane i nieliczne fakty historyczne. Jest to przede wszystkim fikcyjna opowieść o młodej romantycznej dziewczynie, która przybyła do Rosji, aby wejść w zaaranżowane małżeństwo z carem Piotrem. Mając nadzieję na znalezienie miłości i szczęścia, w ich miejsce odkrywa raczej niebezpieczny, zdeprawowany i zacofany świat, który postanawia zmienić. Jedyne, co musi zrobić, to zabić męża, pokonać Kościół, pokrzyżować plany wojsku i przeciągnąć sądy na swoją stronę. "Wielka" to nowoczesna opowieść o przeszłości - przedstawia wiele ról, które Katarzyna odgrywała przez całe swoje życie jako kochanka, nauczycielka, władczyni, przyjaciółka i wojowniczka.

W rolach głównych wystąpili Elle Fanning ("Czarownica") jako caryca Katarzyna i Nicholas Hoult ("Mad Max: Na drodze gniewu") jako car Piotr. Na ekranie partnerują im m.in.: Phoebe Fox, Adam Godley, Gwilym Lee oraz Charity Wakefield. Serial został stworzony, napisany i wyprodukowany przez nominowanego do Oscara Tony’ego McNamarę (scenariusz filmu "Faworyta").

Nowy serial w HBO GO. Porwanie, legendarny adwokat i świetna obsada >>

Premiera serialu "Wielka" ("The Great") odbędzie się 16 maja w HBO GO. Tego dnia do serwisu dodany zostanie cały sezon produkcji. Emisja pierwszego odcinka serialu na antenie HBO zaplanowana została na 2 czerwca o godz. 20:10. Serial liczy 10 odcinków.

J. J. Abrams zrobi dla HBO Max trzy seriale. Wśród nich spin-off "Lśnienia" >>

Więcej o: