Netflix. Nowy film dokumentalny to niespodzianka. "Becoming" z Michelle Obamą już w maju

"Becoming. Moja historia" to tytuł bestsellerowej autobiografii, w której Michelle Obama opowiada swoją historię. Teraz okazuje się, że Netflix pokaże także film dokumentalny pod takim tytułem. Informację ujawniono zaledwie kilka dni przed premierą produkcji.
Zobacz wideo Becoming. Moja historia - Netflix i Michelle Obama

Reżyserką produkcji jest Nadia Hallgren ("She's the TIcket"). Premiera dokumentu "Becoming" w serwisie Netflix jest zaplanowana na 6 maja.

Michelle Obama i Netflix. Nowy film dokumentalny śledzi losy byłej pierwszej damy

Twórcy "Becoming" podążali za żoną Baracka Obamy przez trzy miesiące 2018 roku, w czasie, gdy była już pierwsza dama Stanów Zjednoczonych była w trasie promującej swoją autobiografię. Michelle Obama w tym czasie odwiedziła 34 miasta. W momencie, gdy Netflix zaskoczył informacją o tym, że produkcja w ogóle istnieje i przy okazji pokazał zwiastun. - Te miesiące spędzone w podróży, gdy poznałam ludzi pochodzących z wielu miast na świecie, uświadomił mi, że łączy nas coś głębokiego i prawdziwego. W grupach licznych i małych, wśród starszych i młodych, wyjątkowi i zjednoczeni, spotykamy się i dzielimy swoimi historiami, wypełniając przestrzeń radością, zmartwieniami i marzeniami. Przepracowujemy przeszłość i wyobrażamy sobie lepszą przyszłość. Mówiąc o idei "stawania się", wielu z nas zdobywa się na odwagę, by na głos powiedzieć o swoich nadziejach - mówi o produkcji Obama. W mediach społecznościowych napisała:

Mam nadzieję, że w tym trudnym czasie, odnajdziecie w tym filmie inspirację i radość.

"Becoming. Moja historia" w Publio.pl jest dostępna w formie e-booka i audiobooka >>

W autobiografii Michelle Obama opisała swoje dzieciństwo w południowym Chicago, lata godzenia macierzyństwa z karierą, a także czas prezydentury Baracka Obamy. Opisuje, jak Obamowie znaleźli się w centrum zainteresowania światowych mediów i jak wyglądało ich życie w Białym Domu przez osiem lat, gdy była Pierwszą Damą Stanów Zjednoczonych.

W 2018 roku Netflix ogłosił, że Barack i Michelle Obama podjęli z platformą współpracę jako producenci. "Higher Ground powstało, aby wykorzystać moc opowiadania historii. Jesteśmy niesamowicie podekscytowani nadchodzącymi projektami. Dotykając kwestii rasowych i klasowych, demokracji i praw obywatelskich oraz wielu innych rzeczy, uważamy, że każda z tych produkcji będzie nie tylko bawić, ale też edukować, łączyć i inspirować nas wszystkich" - pisał wtedy Obama.

Więcej o: