HBO w maju. Wśród nowości "Zła edukacja" z "życiową rolą" Hugh Jackmana

Wiosna w HBO zapowiada się wyjątkowo obficie. Na antenie stacji w maju zadebiutują takie produkcje jak "Mrs. America", "To wiem na pewno" czy "Betty"; zobaczymy również premierowe odcinki "Westworld", "Zero zero zero" i wielu innych seriali.
Zobacz wideo

W maju na HBO będzie z czego wybierać, jeśli chodzi o interesujące nowości do obejrzenia. Mark Ruffalo pokaże się w podwójnej roli braci bliźniaków w miniserialu "To wiem na pewno", pewna utalentowana złodziejka wpadnie z deszczu pod rynnę w serialu "Jett", rozbrajająca kobieca obsada stoczy spór o to, co znaczy być kobietą w historycznej produkcji "Mrs. America", zaś Hugh Jackman wcieli się w przebiegłego kuratora oświaty, który na niczym nie zna się tak, jak na pieniądzach. Sprawdźcie, co szykuje dla was HBO w nadchodzących tygodniach.

Zobacz też: Netflix na maj 2020. Sporo polskich akcentów: premiera serialu z Joanną Kulig i adaptacji książki Dukaja >>

"Mrs. America". Cate Blanchett, Uzo Aduba i Rose Byrne na kobiecej wojnie

"Mrs. America" przedstawia prawdziwą historię ruchu walczącego o ratyfikację poprawki do konstytucji Stanów Zjednoczonych dającej równe prawa wszystkim obywatelom bez względu na płeć (tzw. Equal Rights Amendment) oraz ostrym sprzeciwie środowiska konserwatystek, którym przewodniczyła Phyllis Schlafly (Cate Blanchett). Jest opowiedziana z perspektywy kobiet tamtych czasów, w tym przede wszystkim radykalnej Schlafly, ale także feministek drugiej fali - Glorii Steinem (Rose Byrne), Betty Friedan (Tracey Ullman), Shirley Chisholm (Uzo Aduba), Belli Abzug (Margo Martindale) oraz Jill Ruckelshaus (Elizabeth Banks). Produkcja pokazuje, w jaki sposób jeden z najbardziej zaciekłych sporów kulturowych lat 70. przyczynił się do powstania do organizacji Moral Majority i na zawsze zmienił krajobraz polityczny w Stanach Zjednoczonych. Premiera w HBO: 1 maja.

"Zła edukacja". Hugh Jackman jest kuratorem oświaty i bez skrupułów kradnie

"Zła edukacja" to oparta na faktach czarna komedia HBO, opowiadająca o kulisach i reperkusjach finansowego skandalu, do którego doszło w 2004 roku w mieście Roslyn w stanie Nowy Jork. Doniesienia o wielomilionowym przekręcie trafiły na czołówki gazet w całym kraju. Twórcy obnażają słabości amerykańskiego systemu oświaty publicznej i analizują mechanizmy, które sprzyjają korupcji i chciwości oraz sprawiają, że instytucje rządowe nie są rozliczane ze swoich błędów.

Widzowie śledzą losy Franka Tassone, kuratora oświaty, który stał za największą w historii Ameryki finansową malwersacją w szkołach publicznych i ukradł przeszło 11 mln dolarów. W jego postać wcielił się Hugh Jackman - Peter Debruge z magazynu "Variety" określił ten występ "życiową rolą" aktora. Partneruje mu Allison Janney. Film można już oglądać w HBO GO, zaś na kanale HBO zadebiutuje on 10 maja.

HBO w maju. Lista premier

 • "Mrs. America" - miniserial z dwukrotną zdobywczynią Oscara Cate Blanchett w roli radykalnej konserwatystki Phyllis Schlafly, która walczyła z feminizmem drugiej fali (premiera pierwszego odcinka 1 maja, kolejne w piątki)
 • "Tajemnica anioła" – od lat pogrążona w żałobie kobieta zaczyna myśleć, że jej córka nadal może żyć. Yvonne Strahovski w jednej z głównych ról (premiera 3 maja)
 • "Utracone dzieci Atlanty" ("Atlanta’s Missing And Murdered: The Lost Children") – serial dokumentalny przedstawiający okoliczności tajemniczych zaginięć i morderstw dzieci w Atlancie pod koniec lat 70. i na początku kolejnej dekady. Produkcja rzuca nowe światło na wielowątkowe śledztwo, które zostało wznowione po latach (premiera pierwszego odcinka 7 maja, kolejne w czwartki)
 • "Złota dziewczyna" ("Fata Din Aur Aka. The Golden Girl") – film dokumentalny opowiadający historię rumuńskiej gimnastyczki Andreei Raducan, która próbuje odzyskać odebrany jej za doping medal olimpijski (premiera 7 maja, HBO)
 • "Zła edukacja" ("Bad Education") – oparta na faktach czarna komedia HBO śledząca losy kuratora oświaty, który stał za największą w historii Ameryki finansową malwersacją w szkołach publicznych, kradnąc przeszło 11 mln dolarów. Hugh Jackman i Allison Janney w rolach głównych (premiera: 10 maja)
 • "To wiem na pewno" ("I Know This Much Is True") – Mark Ruffalo w podwójnej roli w miniserialu przedstawiającym zmagania z losem dwóch braci bliźniaków. Ekranizacja wielokrotnie nagradzanej powieści o tym samym tytule (premiera pierwszego odcinka 11 maja o 3:00 rano, powtórka tego samego dnia o 20:11, kolejne w poniedziałki)
 • "Noughts + Crosses" – historia dwojga zakochanych w sobie młodych ludzi, których dzieli kolor skóry, ale łączy zakazana namiętność (premiera pierwszego odcinka 12 maja, kolejne we wtorki)
 • "Krzyżówkowe zagadki: Abrakadawer" ("The Crossword Mysteries 3") – inteligentna twórczyni krzyżówek po raz kolejny angażuje się w śledztwo policyjne, aby tym razem odszukać zabójcę popularnego magika (premiera 14 maja)
 • "Plan gry" ("The Scheme") – dokument HBO będący kroniką szeroko zakrojonego i bezprecedensowego, trwającego dwa lata śledztwa FBI dotyczącego korupcji w koszykarskim światku szkół wyższych w USA (premiera 14 maja)
 • "Na ringu z rodziną" ("Fighting With My Family") – oparta na faktach opowieść o dzieciach byłego wrestlera, które marzą o dołączeniu do WWE (premiera 17 maja)
 • "Prodigy. Opętany" ("The Prodigy") – Taylor Schilling w roli matki, którą coraz bardziej zaczyna martwić zachowanie ośmioletniego syna (premiera 22 maja)
 • "Jett" – po wyjściu z więzienia utalentowana złodziejka zmuszona jest wrócić do swojej nielegalnej profesji. Carla Gugino w roli głównej (premiera pierwszego odcinka 22 maja, kolejne w piątki, HBO)
 • "Angry Birds 2: Film" – druga część przygód bohaterów Angry Birds – niezwykle popularnej gry na komórki, która podbiła serca milionów (premiera 24 maja, HBO)
 • "Oszustki" ("The Hustle") – Anne Hathaway i Rebel Wilson jako dwie oszustki, które polują na tego samego piekielnie bogatego geniusza komputerowego (premiera 31 maja, HBO)
Więcej o: