"Szadź" - pierwszy odcinek już w player.pl. Maciej Stuhr zagrał seryjnego mordercę

Tu twórcy nie ukrywają, kto zabija - "Szadź" to serial, w którym ważny jest motyw, który kieruje postępowaniem mordercy (Maciej Stuhr). Produkcja, w której występuje także Aleksandra Popławska, jest od dzisiaj dostępna w serwisie Player.pl.

W okolicach Opola zostaje zamordowana młoda dziewczyna - jej ciało jest okaleczone w sposób sugerujący mord rytualny. Sprawą zajmuje się komisarz Agnieszka Polkowska (Popławska), ale ze względu na niezwykłe okrucieństwo zbrodni oraz podejrzenia, że sprawca może być seryjnym mordercą, sprawą interesuje się także komenda wojewódzka. Polkowska nie jest z tego zadowolona, ale musi współpracować z przydzielonym jej przez szefów partnerem, komisarzem Tomaszem Mrówcem (Bartosz Gelner).

"Szadź" - Maciej Stuhr jako morderca

W ekranizacji powieści Igora Brejdyganta (pisarz jest współautorem scenariusza) Stuhr gra Piotra Wolnickiego, który wykłada gościnnie religioznawstwo na opolskiej uczelni. Już na początku roku akademickiego, Wolnicki na swoją ulubienicę wybiera skromną i inteligentną studentkę Ewę Banach. W opisie książki można przeczytać o Wolnickim:

Błyskotliwy psychopata - człowiek, który odczuwa emocje tylko wtedy, gdy poluje. Gdy wybiera dziewczyny, osacza je i zabija: powoli, delektując się ich cierpieniem. Jest precyzyjny i metodyczny, przekonany, że nikt mu nie dorówna. Nie popełnia błędów. Do czasu.

Z jednej strony kochający ojciec dwójki dzieci, z drugiej psychopata... Co łączy sprawcę z komisarz Polkowską? Wyścig z czasem trwa, czy uda się jej zapobiec kolejnym zbrodniom

"Szadź". Maciej Stuhr udostępnia smaczek z pracy na planie. "Nie ma to jak filmowy prysznic" >>

W obsadzie serialu znaleźli się też Cezary Łukaszewicz, Anna Cieślak, Zofia Domalik, Barbara Kurzaj, Emma Giegżno oraz Mirosław Zbrojewicz. Producentem jest Tomasz Blachnicki, producentem wykonawczym Michał Kwieciński i Akson Studio. Reżyserami są Sławomir Fabicki oraz Maciej Bochniak. 

Więcej o: