Program TV na majówkę. TVN, Polsat i TVP odgrzewają kotlety, a "Szef" gotuje

Choć w tym roku o majówkowych wyjazdach trzeba zapomnieć, jest wiele innych sposobów, żeby przyjemnie spędzić długi weekend. Stacje telewizyjne przygotowały na piątek, sobotę i niedzielę seanse kilkunastu tytułów - przekonajcie się, czy znajdziecie coś dla siebie.
Zobacz wideo

Jeśli czujecie, że podczas domowej izolacji obejrzeliście w streamingu już absolutnie wszystko, a i tak ciągle wam mało, jest szansa, że przemówią do was pozycje, które na majówkę zaoferują największe stacje telewizyjne. Sprawdźcie, jakie filmy będziecie mogli obejrzeć w telewizji.

Zobacz też: "POPkultura" odc. 35. Hitchcock to był wizjoner, ale i kawał drania >>

1 maja w TV. Na piątek Tom Cruise, Kargul i Pawlak 

TVN wystartuje o 20:00 "Mission: Impossible - Ghost Protocol", czyli czwartą częścią przygód agenta IMF Ethana Hunta (Tom Cruise), który tym razem został oskarżony o zamach bombowy na Kreml, przez co prezydent USA zwolnił jego cały zespół z obowiązków. Pozostawiony sam sobie Ethan musi znaleźć sposób na oczyszczenie dobrego imienia agencji oraz uniemożliwienie kolejnego ataku. Sprawę komplikuje fakt, że Hunt musi podjąć się misji wraz z zespołem byłych agentów IMF, których osobistych motywów do końca nie poznał.

Na Polsacie od 20:05 polska klasyka, czyli "Sami swoi". Przed wojną krowa Kargula weszła na łąkę Pawlaków, przez co spłonęły dwie stodoły, polała się krew, a Jaśko Pawlak uciekł przed karą za pocięcie kosą Kargula aż do Ameryki. Po wojnie nie Jaśko, ale John wraca do Polski i zastaje sytuację niezwykłą - obie rodziny żyją w zgodzie i harmonii. Brat Johna, Kazimierz, opowiada mu, jak doszło do wiekopomnej zgody. Dla tych, który lubią pójść spać nieco później, o 22:55 rozpocznie się "Cienka czerwona linia", adaptacja książki Jamesa Jonesa, relacjonująca losy oddziału amerykańskich żołnierzy walczących w bitwie o Guadalcanal podczas II wojny światowej.

TVP 2 w piątkowy wieczór stawia na komedie i na Scarlett Johansson. O 21:15 wystartuje "Niania w Nowym Jorku", czyli Johansson jako 21-letnia studentka, która zatrudnia się u niebanalnej, zamożnej rodziny z nowojorskiego Manhattanu. O 23:00 rozpocznie się natomiast "Szef". Jon Favreau napisał scenariusz, wyreżyserował film i zagrał w nim główną rolę Carla Caspera, cenionego szefa kuchni z Los Angeles, który porzuca pracę w restauracji po medialnym sporze ze znienawidzonym krytykiem kulinarnym. Postanawia zacząć wszystko od nowa, korzystając ze wsparcia przyjaciół – pięknej kelnerki Molly (Johansson), z którą romansuje, swojej byłej żony (Sofia Vergara) i jej obecnego partnera (Robert Downey Jr.).

Zobacz też: Tom Cruise najlepiej opłacanym aktorem świata. Policzyli, ile zarabia za każde wypowiedziane w filmie słowo >>

2 maja w TV. Coś do śmiechu, coś do refleksji

W sobotę TVP1 o 21:30 zaproponuje drugą część polskiej komedii "Wkręceni" - jeżeli macie ochotę się odmóżdżyć albo powyżywać nad produkcją niespecjalnie powalającej jakości, jest ku temu świetna okazja. Bohaterowie znani z pierwszej odsłony filmu - z Szyją (Paweł Domagała) i Fikołem (Bartosz Opania) na czele - ruszą na podbój stolicy i polskiego show biznesu. Jak obiecują twórcy, widzowie przekonają się, jak naprawdę funkcjonuje świat gwiazd znanych z programów rozrywkowych i plotkarskich portali.

Na Polsacie od 20:05 flagowa produkcja wytwórni DreamWorks, czyli "Madagaskar". Lew Alex, hipopotamica Gloria, zebra Marty i żyrafa Melman są mieszkańcami nowojorskiego zoo, w którym mają wszystko, czego dusza zapragnie. Przynajmniej do czasu, kiedy Marty nie uzna, że musi poznać świat poza kratami zoo. Jego przyjaciele wyruszają mu na ratunek, po czym wszyscy lądują na tytułowym Madagaskarze. Świetny polski dubbing i gwarantowana zabawa dla całej rodziny.

Z kolei TVN proponuje oscarowe kino. O 20:00 rusza "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona", inspirowana opowiadaniem F. Scotta Fitzgeralda opowieść o mężczyźnie (Brad Pitt), który rodzi się jako staruszek i przeżywa życie odwrotnie do wszystkich ludzi. Zaraz potem, o 23:20 rozpocznie się "Teoria wszystkiego", film biograficzny o losach Stephena Hawkinga, jednego z najwybitniejszych naukowców w historii. Historia o tym, jak wyniszczająca organizm choroba na zawsze zmieniła jego życie. Eddie Redmayne otrzymał za rolę genialnego uczonego Oscara. 

Zobacz też: Co obejrzeć na Netflixie? Najgłośniejsze filmy ostatnich lat i oscarowe produkcje >>

3 maja w TV. Niedziela bez szaleństw

Na sam koniec weekendu TVP 1 o 22:15 pokaże "Kamerdynera" Filipa Bajona - dramat historyczny o łączących się przez 40 lat na pomorskich ziemiach losach Niemców, Polaków i Kaszubów. Na ekranie m.in. Sebastian Fabijański, Janusz Gajos, Marianna Zydek, Borys Szyc i Adam Woronowicz. Na TVN-ie całkowicie inne klimaty - o 21:30 stacja wyemituje film "Jupiter: Intronizacja" produkcji sióstr Wachowskich. Nie są to ich najwyższe loty, ale można się skusić. Tytułowa Jupiter Jones (Mila Kunis) urodziła się pod osłoną nocnego nieba, a jej narodzinom towarzyszyły znaki świadczące o tym, że jest stworzona do wielkich rzeczy. Dopiero gdy na Ziemię przybywa zwiadowca Caine (Channing Tatum), dziewczyna zaczyna dostrzegać swoje przeznaczenie i niezwykłe dziedzictwo.

W TVP2 od 20:05 można nadrobić "Oświadczyny po irlandzku" z Amy Adams. Grana przez nią Anna wyrusza do Irlandii, gdzie zgodnie z tradycją ma zamiar oświadczyć się swojemu chłopakowi 29 lutego. Tuż po romantycznych uniesieniach, o 21:55, zmiana klimatu i "Reguła milczenia" w reżyserii Roberta Redforda. Jim Grant (Robert Redford) jest wdowcem, samotnie wychowującym córkę. Pracuje jako prawnik na przedmieściach Nowego Jorku. Pewnego dnia jego świat wywraca się do góry nogami. Młody ambitny dziennikarz, Ben Shepard (Shia LaBeouf), odkrywa jego prawdziwą tożsamość. Okazuje się, że w latach 70. Jim był aktywistą radykalnego lewicowego ruchu studenckiego. Oskarżony o morderstwo, od 30 lat ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. Teraz Jim musi uciekać - a jednocześnie ujawniając pewne wydarzenia z przeszłości, próbować odzyskać swoje dobre imię.

Więcej o: