"Włoska rodzina". To ten serial jest następcą "Korony królów"

"Włoska rodzina" ("Una grande famiglia") to serial, który zastąpił w ramówce "Koronę królów". Można go oglądać od poniedziałku do piątku o 17:55 na antenie TVP1.
Zobacz wideo POPkultura - nowy odcinek

TVP była zmuszona wstrzymać nagrywanie odcinków wielu swoich programów i seriali. Wśród nich znalazła się m.in. "Korona królów", więc emisję premierowych odcinków telewizyjna Jedynka  skończyła w połowie kwietnia. Najpierw w ramówce zastąpiły je powtórki, a teraz nowy serial - "Włoska rodzina".

"Włoska rodzina". Bohaterowie: Ernesto, Eleonora i Ivana Trump

"Włoska rodzina" to produkcja znana także pod tytułem "Rodzina Manzoni" (była emitowana przez AXN). I to właśnie członkowie tej rodziny są bohaterami kolejnych odcinków. W pierwszym z nich emerytowany bogaty przemysłowiec z Północy Włoch, Ernesto Rengoni, świętuje 65. urodziny. Z tej okazji jego żona Eleonora zaprosiła do rodzinnej posiadłości piątkę ich dzieci z rodzinami. Spotkanie, które miało uczcić jubilata, stało się okazją do ożywienia sporów i konfliktów między członkami rodziny. Na imprezę urodzinową nie dociera najstarszy syn Ernesta i Eleonory - Edoardo. Mężczyzna, który przejął po ojcu prowadzenie firmy, miał dotrzeć do rodzinnego domu samolotem, ale dochodzi do wypadku. Ciała jednak nie znaleziono... 

Wśród członków rodziny są też m.in. 

  • Chiara Rengoni (kiedyś Mantovani), która jest żoną Eduardo. To kobieta rozrzutna, która nigdy nie pracowała. Teściowa nazywa ją więc Ivaną Trump;
  • Laura, córka Ernesta i Eleonory - prawniczka o silnych wartościach chrześcijańskich, która nie chce rozwodzić się z mężem ze względu na wiarę;
  • Raoul - młodszy brat Edoarda, który jest psychologiem dziecięcym, a w przeszłości pokłócił się z Edoardo z powodu Chiary. Kobieta była z nim zaręczona, ale potem opuściła go, aby poślubić starszego z braci Regnoni.

Ilona Łepkowska krytykuje zmiany w fabule "M jak miłość" po śmierci Pyrkosza: To był błąd, jak ona zniknęła >>

Ile odcinków liczy nowy serial w TVP?

Produkcja powstawała w latach 2012-2015, występują w niej m.in. Gianni Cavina, Stefania Sandrelli, Stefania Rocca, Sonia Bergamasco, Alessandro Gassmann, Giorgio Marchesi, Sarah Felberbaum oraz Primo Reggiani. Nakręcono 22 półtoragodzinne odcinki - w TVP 1 widzowie zobaczą jednak 44 krótsze. Jeśli ktoś przegapił pierwszy odcinek, można go obejrzeć na VOD TVP.

Oprócz "Włoskiej rodziny" powstał bardzo popularny prequel "Włoska rodzina - 20 lat wcześniej" oraz spin-off nawiązujący do tej produkcji.

"Korona królów" to telenowela historyczna TVP, którą oglądali już widzowie na Węgrzech, zostały także sprzedane prawa do emisji w JaponiiSerial w styczniu tego roku oglądało średnio 1,48 mln widzów telewizyjnej jedynki - podawał serwis Wirtualne Media.

Więcej o: