BJ Hogg nie żyje. Aktor z "Gry o tron" zmarł nagle w wieku 65 lat

BJ Hogg nie żyje. Aktor, który grał m.in. w serialach "Gra o tron" i "Give My Head Peace" zmarł nagle w wieku 65 lat.

William Henry Brian Hogg, bo tak brzmi prawdziwe imię i nazwisko aktora, pochodził z Irlandii Północnej. Nie jest znana przyczyna jego śmierci.

BJ Hogg nie żyje. W "Grze o tron" zagrał rycerza

Najbardziej znany był z roli w serialu BBC "Give My Head Peace", a w "Grze o tron" zagrał rycerza Tylwina Lannistera - Ser Addama Marbranda. BJ Hogg wystąpił także w filmie "Dance Lexie Dance", który był nominowany do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej w 1998 roku - w kategorii najlepszy film krótkometrażowy. Występował również na scenie teatralnej. Był utalentowanym komikiem, a także scenarzystą i reżyserem.

Był wspaniałym człowiekiem, wielką osobowością i fantastycznym aktorem - powiedział po jego śmierci agent Geff Stanton. - Jego rodzina musi być zrozpaczona i jestem z nimi całym sercem. Był jednym z najmilszych ludzi jakich znałem, to ogromna strata - dodał.

George R.R. Martin zdradził, kiedy chce skończyć pisanie "Gry o tron". "Spędzam więcej czasu w Westeros niż prawdziwym świecie" >>

BJ Hogg jest także żegnany m.in. przez współpracowników z planu "Give My Head Peace". Scenarzysta Tim McGarry napisał na Twitterze: "Wszyscy, którzy są związani z "Give My Head Peace" są zszokowani i mają złamane serca w związku z nagłą śmiercią naszego drogiego przyjaciela i kolegi BJ Hogga. Straciliśmy członka rodziny. Dzięki za wszystkie momenty, gdy razem się śmialiśmy, BJ".

BJ Hogg został pochowany w Irlandii Północnej, w rodzinnym mieście Lisburn. W drodze na cmentarz żegnali go znajomi i fani, którzy ustawili się wzdłuż trasy konduktu pogrzebowego.

Więcej o: