Najlepszy serial na platformie Netflix? W wielkim głosowaniu nie wygrywa "Stranger Things" ani "House of Cards"

Użytkownicy serwisu Rotten Tomatoes wybrali najlepszy serial w serwisie Netflix. Pod uwagę brali tylko oryginalne produkcje, które powstały dla platformy streamingowej. Nie zwyciężył żaden amerykański tytuł, a niemiecki "Dark".
Zobacz wideo

"Dark" to pierwsza niemieckojęzyczna produkcja, którą wypuścił Netflix. Ten serial fantastycznonaukowy miał premierę 1 grudnia 2017 roku, w czerwcu 2019 roku w serwisie pojawił się drugi sezon. Twórcy zapowiedzieli, że ma to być trylogia, na szczęście ekipa zdążyła nakręcić cały materiał do trzeciego sezonu nim trzeba było odwołać zdjęcia lub spotkania w studiu z powodu lockdownu.

Może się wydawać, że to po prostu kolejne zestawienie z sieci, ale Rotten Tomatoes to serwis istniejący od 1998 roku, w którym można naleźć m.in. recenzje zawodowców i oceny produkcji filmowych i telewizyjnych dokonywane przez miliony użytkowników. O jego sile świadczy choćby to, że zgodnie z badaniami krytyka filmowego Erika Lundegaarda, tytuły, które weszły na ekrany kin w USA i na Rotten Tomatoes zostały uznane za "świeże" (czyli mają dobre recenzje), zarobiły średnio tysiąc dolarów więcej z każdego kina niż te uznane za "zgniłe".

Najlepszy serial serwisu Netflix - o czym jest "Dark"?

Netflix określa każdą ze swoich produkcji kilkoma hasłami, w przypadku "Dark" są to: zagmatwana, mrożąca krew w żyłach, przerażająca, intelektualna i straszna. Fabuła opiera się na ciekawym pomyśle - akcja pierwszej serii zaczęła się współcześnie, a potem niespodziewanie przeniosła się do przeszłości, by pokazać najbardziej zaskakujące pomysły na fabułę, jakie scenarzyści mogli mieć. A wszystko zaczyna się od sprawy zaginionego dziecka, co zmusza cztery rodziny do gorączkowego poszukiwania odpowiedzi. Pogoń za prawdą ujawnia szokujące, skrywane od pokoleń tajemnice.

"Kierunek: Noc". Serial inspirowany książką Jacka Dukaja od 1 maja na Netfliksie >>

Produkcja, której twórcami są  Baran bo Odar i Jantje Friese często porównywana z przebojowym "Stranger Things" - i przez wielu nawet wyżej oceniana niż dzieło braci Matta i Rossa Dufferów. Pierwszy sezon "Dark" cieszył się niemałym uznaniem widzów i krytyków na całym świecie, podobnie było także z drugim. Daty premiery trzeciego niestety jeszcze nie znamy.

Więcej o: