Najlepszy serial na platformie Netflix? W wielkim głosowaniu nie wygrywa "Stranger Things" ani "House of Cards"

Użytkownicy serwisu Rotten Tomatoes wybrali najlepszy serial w serwisie Netflix. Pod uwagę brali tylko oryginalne produkcje, które powstały dla platformy streamingowej. Nie zwyciężył żaden amerykański tytuł, a niemiecki "Dark".
Zobacz wideo

"Dark" to pierwsza niemieckojęzyczna produkcja, którą wypuścił Netflix. Ten serial fantastycznonaukowy miał premierę 1 grudnia 2017 roku, w czerwcu 2019 roku w serwisie pojawił się drugi sezon. Twórcy zapowiedzieli, że ma to być trylogia, na szczęście ekipa zdążyła nakręcić cały materiał do trzeciego sezonu nim trzeba było odwołać zdjęcia lub spotkania w studiu z powodu lockdownu.

Może się wydawać, że to po prostu kolejne zestawienie z sieci, ale Rotten Tomatoes to serwis istniejący od 1998 roku, w którym można naleźć m.in. recenzje zawodowców i oceny produkcji filmowych i telewizyjnych dokonywane przez miliony użytkowników. O jego sile świadczy choćby to, że zgodnie z badaniami krytyka filmowego Erika Lundegaarda, tytuły, które weszły na ekrany kin w USA i na Rotten Tomatoes zostały uznane za "świeże" (czyli mają dobre recenzje), zarobiły średnio tysiąc dolarów więcej z każdego kina niż te uznane za "zgniłe".

Najlepszy serial serwisu Netflix - o czym jest "Dark"?

Netflix określa każdą ze swoich produkcji kilkoma hasłami, w przypadku "Dark" są to: zagmatwana, mrożąca krew w żyłach, przerażająca, intelektualna i straszna. Fabuła opiera się na ciekawym pomyśle - akcja pierwszej serii zaczęła się współcześnie, a potem niespodziewanie przeniosła się do przeszłości, by pokazać najbardziej zaskakujące pomysły na fabułę, jakie scenarzyści mogli mieć. A wszystko zaczyna się od sprawy zaginionego dziecka, co zmusza cztery rodziny do gorączkowego poszukiwania odpowiedzi. Pogoń za prawdą ujawnia szokujące, skrywane od pokoleń tajemnice.

"Kierunek: Noc". Serial inspirowany książką Jacka Dukaja od 1 maja na Netfliksie >>

Produkcja, której twórcami są  Baran bo Odar i Jantje Friese często porównywana z przebojowym "Stranger Things" - i przez wielu nawet wyżej oceniana niż dzieło braci Matta i Rossa Dufferów. Pierwszy sezon "Dark" cieszył się niemałym uznaniem widzów i krytyków na całym świecie, podobnie było także z drugim. Daty premiery trzeciego niestety jeszcze nie znamy.

Więcej o:
Komentarze (84)
Najlepszy serial na platformie Netflix? W wielkim głosowaniu nie wygrywa "Stranger Things" ani "House of Cards"
Zaloguj się
 • 4v

  Oceniono 53 razy 41

  Cieszy mnie, że serial o multiświatach potrafił zostać uznany za najlepszy na Netflixie. Dorosło pokolenie wychowane na fantastyce. Kiedyś (lata 50-70) to jednak była domena nerdów, co później zostawali naukowcami. Dziś fantastyka jest mainstreamem i bardzo dobrze.

  "Nie chodzi o to, gdzie jestem, ani nawet KIEDY jestem. Chodzi o to, w którym świecie..."

 • hansolo88

  Oceniono 35 razy 23

  Pierwszy sezon genialny, w drugim przesadzili. Niecierpliwie czekam na trzeci. Jak powiedział znajomy z Frankfurtu, "Dark to najlepszy wytwór niemieckiej telewizji od czasów Komisarza Rexa" :]

 • niebieski_sfinks

  Oceniono 25 razy 17

  Bardzo się cieszę, że "Dark" jest doceniany, to naprawdę świetny, mroczny, wciągający serial, zasłużył sobie.

  Co do Stranger Things, to nie wiem, dla kogo ten serial jest przeznaczony, mam wrażenie, że z każdym sezonem poziom oraz wiek docelowej grupy odbiorców leci mocno w dół.

 • element_antykapitalistyczny

  Oceniono 19 razy 13

  dla mnie najlepszy był Breaking Bad i Zadzwoń do Saula

 • pemu

  Oceniono 12 razy 10

  fauda

 • gad_z_rakowa

  Oceniono 15 razy 9

  świetny serial, choć wymaga mega koncentracji i orientacji gdyż bohaterowie występują w różnych etapach życia i wszystko sie miesza. Trzeba oglądać bez większych przerw, ja po pierwszym sezonie oglądałem drugi gdzieś po roku i miałem trudności z połapaniem sie co i jak, więc lepiej oglądać hurtem. Zdecydowanie najlepszy serial SF jaki jest na Netflixie.

 • kejtusa

  Oceniono 7 razy 7

  Line of duty

 • maxxa_naxxa

  Oceniono 10 razy 6

  Stranger Things jest dla dzieci, to kino familijne, za to muza na duży plus, kawał historii

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX