"W głębi lasu". Netflix pokazuje pierwsze zdjęcia z nowego polskiego serialu. Znamy datę premiery

Netflix zaprezentował w sieci pierwsze zdjęcia z planu "W głębi lasu", czyli kolejnego polskiego serialu produkowanego specjalnie dla platformy. Adaptacja bestsellerowej powieści Harlana Cobena zadebiutuje w serwisie za kilka tygodni.
Zobacz wideo

"W głębi lasu" to historia pełna tajemnic, których rozwiązania rozwiązania poszukują Grzegorz Damięcki i Agnieszka Grochowska, wcielający się w role Pawła Kopińskiego i Laury Goldsztajn. Na kadrach z serialu można zobaczyć również Adama Ferencego. Akcja serialu rozgrywa się w dwóch wymiarach czasowych: w 2019 oraz 1994 roku.

Zobacz też: Netflix pomaga polskim filmowcom. Wpłaci 2,5 mln zł na utworzenie specjalnego funduszu >>

"W głębi lasu". Niektóre lasy skrywają mroczne tajemnice

Opowieść przedstawia losy warszawskiego prokuratora, Pawła Kopińskiego, który mimo upływu lat nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej 25 lat wcześniej podczas obozu letniego w niewyjaśnionych okolicznościach. Niespodziewane odnalezienie ciała, które zdaje się być powiązane ze zniknięciem dziewczyny, może w końcu doprowadzić do przełomu w śledztwie. Policja podejrzewa, że ofiarą jest chłopiec, który zniknął bez śladu wraz z siostrą Pawła. Nadzieję na rozwiązanie sprawy przyćmiewają jednak głęboko skrywane rodzinne tajemnice, których wyjście na jaw może sprawić, że wszystko, co Paweł budował przez lata, legnie w gruzach.

W roli Pawła Kopińskiego zobaczymy aktora Grzegorza Damięckiego. Agnieszka Grochowska zagra z kolei wykładowczynię Laurę Goldsztajn. Wiktoria Filus i Hubert Miłkowski wcielą się w tych bohaterów w czasach ich młodości. Obsadę serialu zasilili również: Jacek Koman, Ewa Skibińska, Magdalena Czerwińska, Adam Ferency, Przemysław Bluszcz, Dorota Kolak, Izabela Dąbrowska oraz Piotr Głowacki, Cezary Pazura i Arkadiusz Jakubik, a także Adam Wietrzyński, Jakub Gola, Martyna Byczkowska i Kinga Jasik. 

"W głębi lasu". Netflix udostępni polską adaptację powieści Harlana Cobena już w czerwcu

Harlan Coben, autor adaptowanej książki, to niekwestionowany numer 1 w rankingach "New York Timesa". Amerykański pisarz wydał 30 powieści (w tym "Bez pożegnania", "Nie mów nikomu", "Jedyna szansa" oraz cyklu "Myron Bolitar"), które ukazały się w nakładzie przekraczającym 70 mln sztuk. Jego książki są dostępne w 43 językach na całym świecie. W 2018 roku Netflix podpisał z Cobenem długookresową umowę, w ramach której powstanie 14 adaptacji zarówno istniejących, jak i nadchodzących powieści. Coben, który jest producentem wykonawczym serialu "W głębi lasu", powiedział o nim:

Jestem bardzo dumny, że współpracuję z niesamowitą obsadą i twórcami z Polski, oraz pomagam ich znakomitą pracę przedstawić widzom Netflix na całym świecie

Sześcioodcinkową produkcję wyreżyserowali Leszek Dawid ("Jesteś Bogiem") oraz Bartosz Konopka ("Królik po berlińsku"). Autorami scenariusza są Agata Malesińska i Wojtek Miłoszewski. Serial produkuje ATM Grupa. Producentką kreatywną jest Anna Nagler ("Ukryta gra"), zaś stanowisko producenta wykonawczego obok Harlana Cobena pełni Andrzej Muszyński.

Jak zapowiedział Netflix, premiera "W głębi lasu" odbędzie się 12 czerwca.

Więcej o: