"Przyjaciele". Courteney Cox wyznała, że uwielbiała grać "grubą Monikę". "Czułam się wtedy wolna"

Courteney Cox była gościem w talk show Ellen Degeneres i oczywiście nie mogło zabraknąć tematu "Przyjaciół".
Zobacz wideo Mija 16 lat od emisji ostatniego odcinka "Przyjaciół" [Popkultura Extra]

Courteney Cox przyznała, że w czasie, gdy zdecydowała się zostać w domu z powodu pandemii koronawirusa, postanowiła obejrzeć "Przyjaciół" - kultowy sitcom, w którym przez 10 lat grała jedną z głównych ról. W rozmowie z Ellen Degeneres powiedziała, że niewiele już pamiętała, ale uważa, że to naprawdę dobra produkcja.

Courteney Cox: Uwielbiałam grać "grubą Monikę"

Aktorka, łącząc się z prowadzącą program ze swojego domu, wspomniała, że najbardziej lubi odcinki związane ze Świętem Dziękczynienia:

W pierwszym sezonie - mówiąc szczerze, jestem jeszcze przy pierwszym - jest taki odcinek na temat Święta Dziękczynienia, w którym cofamy się do wspomnień sprzed lat. Gram tam "grubą Monikę". Uwielbiałam ją grać, czułam się wtedy wolna. Mogłam tańczyć, tak po prostu tańczyć, uwielbiałam to. 
 

"Przyjaciele", premierowo emitowani w latach 1994-2004, to ciągle jeden z popularniejszych seriali na świecie, chociaż co jakiś czas pojawiają się krytyczne głosy na temat niektórych wątków. Zastrzeżenia dotyczą m.in. właśnie postaci "grubej Moniki". 

Dziennikarka Buzzfeed Schaaci Koul, ale nie tylko ona, pisze, że wątek "grubej Moniki" jest problematyczny - grana przez Courteney Cox bohaterka jako nastolatka miała nadwagę, co często było źródłem żartów. Autorzy serwisu The Talko dorzucają od siebie, że nawet sama bohaterka nabija się ze swojej nadwagi i nie robi nic, żeby uciąć ten wątek. Ich zdaniem twórcy serialu wykorzystali ten pomysł jako stały zabieg komediowy, dzięki któremu można w poszczególne sceny wepchnąć trochę slapstickowych gagów czy dialogów takich jak ten, kiedy bohaterowie oglądają stary film ze studniówki Moniki i Rachel. Ponieważ ta pierwsza była wtedy gruba, pada pytanie "Kto zjadł Monikę?", co dzisiaj, ich zdaniem, brzmi po prostu bezdusznie.

Ten, w którym sprawdzamy, jak zestarzał się serial "Przyjaciele". Jeśli pytacie, to już wiecie >>

Na początku tego roku wszyscy członkowie głównej obsady serialu "Przyjaciele", czyli Jennifer Aniston, David Schwimmer, Matt LeBlanc, Courteney Cox, Matthew Perry i Lisa Kudrow, potwierdzili za pośrednictwem Instagrama, że ponownie spotkają się na planie, w specjalnym odcinku. Efekty tego przedsięwzięcia będzie można obejrzeć w nowym serwisie HBO Max - niestety, nie wiadomo, kiedy, ponieważ nagranie zostało opóźnione ze względu na pandemię koronawirusa.

Więcej o: