Netflix. "The Eddy" już dostępny, to nie pierwszy raz, gdy Joanna Kulig śpiewa na ekranie

Netflix udostępnił już serial "The Eddy", w którym jedną z głównych ról gra Joanna Kulig. Polska aktorka wcieliła się w wokalistkę jazzową. To oczywiście nie pierwszy raz, gdy śpiewa na ekranie.

Joanna Kulig została zauważona przez twórców serialu "The Eddy" w filmie "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego. W tej nominowanej do Oscara produkcji zagrała wokalistkę zespołu ludowego, która później poza Polską usiłuje zrobić karierę jazzową. Aktorka śpiewała w "Zimnej wojnie" m.in. piosenkę "przewodnią" zatytułowaną "Dwa serduszka, cztery oczy".

Zobacz wideo Zimna wojna - zwiastun filmu Pawła Pawlikowskiego

Z kolei w "Disco polo" - filmie debiutującego w pełnym metrażu Macieja Bochniaka (prywatnie męża Joanny Kulig), wcieliła się w ukochaną głównego bohatera, Gensoninę - także piosenkarkę. W produkcji słychać znane piosenki takie jak "Pragnienie miłości" zespołu Akcent Zenka Martyniuka. Wszystkie zostały nagrane i zaśpiewane przez aktorów biorących udział w produkcji. Dawid Ogrodnik i Piotr Głowacki wcielili się w role członków zespołu LASER. Postać lidera zespołu Atomic odegrał Rafał Maćkowiak. W filmie pojawiają się również prawdziwe gwiazdy disco polo - Tomasz Niecik, Robert Klatt oraz Radosław Liszewski z zespołu Weekend.

 

"Romeo i Julia" na szrocie, a Zenek Martyniuk pod palmami. Tak kręcili klipy disco polo w latach 90. Fragment "Polskiego bajeru" >>

Być może niektórzy pamiętają także występ aktorki w "Szansie na sukces". Joanna Kulig w 1998 roku dotarła do finału, w którym śpiewała utwór Grzegorza Turnaua "Między ciszą a ciszą". Wtedy być może już marzyła o karierze aktorskiej, ale czy jako 16-latka mogła przewidzieć, że będzie w obsadzie nominowanego do Oscara filmu? W finale programu TVP Kulig zajęła wtedy trzecie miejsce. W 2001 roku śpiewała także w odcinku z utworami z musicalu "Metro".

 

Netflix dziś udostępnia "The Eddy". Tym razem Joanna Kulig śpiewa jazz

Akcja serialu "The Eddy" rozgrywa się we współczesnym Paryżu. To opowieść o losach właściciela podupadającego klubu, grającej w nim kapeli i niebezpieczeństw, z jakimi muszą mierzyć się w chaotycznym życiu miasta. Przeplatana jazzowymi, dynamicznymi utworami fabuła opowiada o muzyce, która może uzdrawiać, łączyć ludzi i przemieniać chaos w prawdziwe piękno. W rolach głównych wystąpili tam André Holland, Joanna Kulig, Tahar Rahim, Leïla Bekhti i Amandla Stenberg.

Serial Netfliksa powstał dzięki współpracy Alana Poula, Damiena Chazelle’a ("La La Land", "Whiplash"), laureata nagrody BAFTA Jacka Thorne’a ("National Treasure") i sześciokrotnego zdobywcy nagrody Grammy, Glena Ballarda. Ballard skomponował utwory do serialu i stworzył zespół klubu The Eddy, w którego skład wchodzą prawdziwi muzycy - Randy Kerber, Ludovic Louis, Lada Obradovic, Jowee Omicil i Damian Nueva Cortes.

Więcej o: