Msza święta w niedzielę gdzie oglądać? Transmisja w telewizji i w internecie

Msza święta gdzie oglądać? Dzięki transmisjom telewizyjnym i internetowym wierni mogą wziąć udział w mszach świętych bez konieczności wychodzenia z domu. Poniżej przedstawiamy listę transmisji mszy świętych w niedzielę 10 maja.
Zobacz wideo Kontrola policyjna a obowiązek noszenia maseczek. Co się zmieniło?

Ze względu na wprowadzone obostrzenia w mszach świętych w kościołach udział może brać ograniczona liczba wiernych. Na jedną osobę musi przypadać 15 metrów kwadratowej powierzchni świątyni. Aby ułatwić wiernym uczestnictwo w mszach świętych, wiele parafii decyduje się na prowadzenie transmisji online z przynajmniej jednej mszy. Gdzie w niedzielę 10 maja możemy obejrzeć mszę?

Niedziela 10 maja - transmisja mszy świętej w telewizji

  • godzina 07:00 - Transmisja mszy świętej z parafii pod wezwaniem Świętego Augustyna w Warszawie - Telewizja Republika
  • godzina 07:00 - Transmisja mszy świętej z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach - TVP 1
  • godzina 09:00 - Transmisja mszy świętej ze Świątyni Opatrzności Bożej - Polsat News
  • godzina 09:30 - Transmisja mszy świętej z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze - TV Trwam
  • godzina 12:00 - modlitwa Anioł Pański z papieżem Franciszkiem z Watykanu, TVP 1 i Polsat News
  • godzina 13:00 - Transmisja mszy świętej na kanałach regionalnych TVP3, TVP Polonia

Niedziela 10 maja - transmisja mszy świętej w internecie

Duża część parafii transmituje msze święte także przy użyciu portali społecznościowych takich jak Facebook czy Youtube. Z możliwości tej korzystają między innymi Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie, Dominikanie na warszawskim Służewcu, parafia Zmartwychwstania Pańskiego w Bydgoszczy czy parafia na krakowskich Łagiewnikach. Linków z transmisjami należy szukać na stronach poszczególnych parafii. Zbiór dostępnych transmisji można znaleźć na stronie msza-online.net. 

Więcej o: