Kevin już nie sam w domu. Macaluay Culkin zagra łóżkową scenę z Kathy Bates. "Urodziłem się, żeby zagrać tę rolę"

Macaluay Culkin sławę zdobył dzięki głównej roli w filmie "Kevin sam w domu". Jako dorosły grał do tej pory rzadko, ale ostatnio coraz częściej angażuje się w nowe projekty. Teraz ma pojawić się w serialu "American Horror Story" u boku Kathy Bates.
Zobacz wideo Filmy o epidemiach, które warto znać

Twórcą "American Horror Story" jest Ryan Murphy. W wywiadzie dla E!News na temat nowej odsłony produkcji i zaangażowania Culkina powiedział: "Jest tam taka bardzo, bardzo szalona rola. Spróbowałem pogadać z nim przez telefon i on powiedział: OK, porozmawiajmy".

Twórca "American Horror Story: Macalauy Culkin ma w sobie jednocześnie blask i mrok

Podczas rozmowy na temat współpracy przy kolejnym sezonie "American Horror Story" Ryan Murphy nagiął swój zwyczaj, specjalnie dla Macalauya Culkina. Wspomina:

Zwykle podczas castingów nie pozwalam ludziom czytać scenariusza. Teraz pokazałem mu fragment i powiedziałem, że jego postać ma zwariowaną erotyczną scenę z Kathy Bates i takie tam. On przerwał mi i powiedział: 'Urodziłem się, żeby zagrać tę rolę'. Od razu podpisał umowę.

Macalauy Culkin, który jako 10-latek w 1990 roku zagrał tytułową rolę w filmie "Kevin sam w domu", ma pojawić się w dziesiątym sezonie serialu. Murphy powiedział, że jest bardzo podekscytowany możliwością pracy z aktorem, ponieważ "ma w sobie coś pociągającego, jest w nim jednocześnie blask i mrok".

Przez 12 lat nikt tego nie zauważył. Teraz wiemy, co łączy film "Kevin sam w domu" z serialem "Przyjaciele" >>

 

"American Horror Story" to produkcja realizowana w formie antologii - każdy sezon to tak naprawdę oddzielny miniserial, ale wszystkie łączy klimat (elementy horroru, dreszczowca i dramatu), a także obsada. W różnych seriach (do tej pory powstało dziewięć) grają bowiem często ci sami aktorzy, wcielając się oczywiście za każdym razem w innych bohaterów.

Kathy Bates, laureatka Oscara za rolę w horrorze "Misery", w "Amerian Horror Story" pojawiła się już kilkukrotnie, m.in. w sezonach trzecim, czwartym, piątym, szóstym i ósmym. Za rolę nieśmiertelnej seryjnej morderczyni czarnoskórych niewolników - Madame Delphine LaLaurie w "American Horror Story: Sabat" dostała w 2014 roku statuetkę Emmy.