"Przeklęta". Katherine Langford w arturiańskiej walce z przeznaczeniem. Netflix pokazał pierwsze zdjęcia

Katherine Langford zagrała główną rolę w nadchodzącym serialu Netfliksa "Przeklęta". To opowieść o dojrzewaniu osadzona w magicznych, arturiańskich realiach. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z planu.
Zobacz wideo

Przeklęta, serial na podstawie powieści z listy bestsellerów magazynu "New York Times", jest nową wersją legendy arturiańskiej opowiedzianą z perspektywy Nimue, młodej kobiety z tajemniczymi zdolnościami, której przeznaczeniem jest zostać potężną (i tragiczną) Panią Jeziora. Rolę główną zagrała Katherine Langford, znana przede wszystkim z serialu "13 powodów", a ostatnio z występu w świetnie przyjętym filmie Riana Johnsona "Na noże".

Zobacz też: "W głębi lasu". Netflix pokazuje pierwsze zdjęcia z nowego polskiego serialu. Znamy datę premiery >>

"Przeklęta". Podróż po tragiczny finał

Po śmierci swojej matki Nimue zyskuje nieoczekiwaną pomoc ze strony Artura, skromnego najemnika, z którym wyrusza na misję znalezienia Merlina i dostarczenia mu starożytnego miecza. Podczas swojej podróży Nimue staje się symbolem odwagi i rebelii przeciwko przerażającym Czerwonym Paladynom i dowodzącym nimi królem Utherem. "Przeklęta" jest opowieścią o dojrzewaniu, która porusza zagadnienia bliskie współczesnemu widzowi, takie jak destrukcja środowiska naturalnego, terror religijny, bezsens wojny i znajdywanie odwagi, by pociągnąć innych do walki z niemożliwym do pokonania wrogiem.

Występują: Katherine Langford (Nimue), Devon Terrell (Artur), Gustaf Skarsgård (Merlin), Daniel Sharman (Płaczący Mnich), Sebastian Armesto (król Uther Pendragon), Matt Stokoe (Gawain), Lily Newmark (Pym), Shalom Brune-Franklin (Igraine), Emily Coates (Siostra Iris), Billy Jenkins (Squirrel), Bella Dayne (Red Spear), Peter Mullan (Ojciec Carden)

Premiera 10-odcinkowej produkcji jest zaplanowana na tegoroczne wakacje.

Więcej o: