"Sala samobójców. Hejter" jako serial? Jan Komasa ma dwa pomysły na główny wątek

- Scenariusz jest tak wielopoziomowy, że można by pomyśleć o czymś takim, w limitowanej ilości odcinków - powiedział Jan Komasa o możliwości nakręcenia serialu inspirowanego jego najnowszym filmem "Sala samobójców. Hejter".

Reżyser Jan Komasa, aktorka Vanessa Aleksander oraz producent Jerzy Kapuściński byli gośćmi TVN Discovery Talents. W trakcie transmitowanej w sieci rozmowy pojawił się m.in. wątek realizacji odcinkowej wersji nagrodzonego niedawno na festiwalu Tribeca filmu Komasy. - Scenariusz jest tak wielopoziomowy, że można by pomyśleć o czymś takim, w limitowanej ilości odcinków. Zawsze kiedy myślę o sprowadzeniu filmu do dwóch godzin, to myślę o jakimś odarciu - powiedział reżyser.

Jan Komasa o serialu "Sala samobójców. Hejter": Gabi jest symbolem pokolenia, o którym mówi się patointeligencja

Komasa podzielił się dwoma pomysłami na możliwe główne wątki takiego limitowanego serialu: - Sama postać Gabi mogłaby być główną bohaterką takiego serialu, bo jest symbolem pokolenia, o którym mówi się patointeligencja - powiedział. Gabi zagrała właśnie Vanessa Aleksander.

"Sala samobójców. Hejter". Vanessa Aleksander zagrała u Jana Komasy, teraz pisze o nim pracę magisterską >>

Innym motywem przewodnim zdaniem reżysera mógłby być rozwinięty wątek związany z kulisami kampanii politycznej. - To byłoby fascynujące bez względu na opcję polityczną. Pokazał to już serial "House of Cards” - zauważył Jan Komasa.

"Sala samobójców. Hejter", najnowszy film Jana Komasy, zdobył główną nagrodę festiwalu Tribeca Film Festival w sekcji International Narrative Competition (międzynarodowy konkurs narracyjny). Ze względu na pandemię, jury nowojorskiego festiwalu obradowało w tym roku online. - Trochę to zwycięstwo nie ma smaku. Trzeba sobie wyobrazić, że się wygrało. Gdzie te marzenia o festiwalu Tribeca dziejącym się w centrum Manhattanu, czerwony dywan i uścisk założyciela festiwalu Roberta De Niro.... A tutaj nic - komentował Komasa.

Film reżysera nominowanego do Oscara "Bożego Ciała" miał premierę kinową 6 marca, zaledwie kilka dni przed zamknięciem kin ze względu na epidemię koronawirusa. W tym momencie jest dostępny w serwisach VOD. Twórcy "Hejtera" podkreślili jednak, że mają nadzieję, iż produkcja jeszcze wróci na duży ekran. Całą prawie półtoragodzinny materiał można zobaczyć tutaj.

Więcej o: