Netflix - nowy serial "W głębi lasu". "Nierozwiązane sprawy z młodości możesz zakopać głęboko, a one i tak cię dopadną" [ZWIASTUN]

"Cztery osoby weszły do lasu i nigdy stamtąd nie wróciły..." - mówi głębokim głosem bohater "W głębi lasu". Nowy serial platformy Netflix będzie można oglądać od 12 czerwca, ale już jest zwiastun. Zapowiada się intrygująco.
Zobacz wideo Netflix - nowy serial

"W głębi lasu" obejmuje dwa wymiary czasowe: rok 1994 oraz 2019. Opowieść przedstawia losy warszawskiego prokuratora, Pawła Kopińskiego (w tej roli Grzegorz Damięcki, jego młodszą wersję gra Hubert Miłkowski), który mimo upływu lat nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego. Niespodziewane odnalezienie ciała, które zdaje się powiązane ze zniknięciem dziewczyny, może w końcu doprowadzić do przełomu w śledztwie. Policja podejrzewa, że ofiarą jest chłopiec, który zniknął bez śladu wraz z siostrą Pawła 25 lat temu. Nadzieję na rozwiązanie sprawy przyćmiewają jednak głęboko skrywane rodzinne tajemnice, których wyjście na jaw może sprawić, że wszystko, co Paweł przez lata budował, legnie w gruzach.

Netflix i polski nowy serial wg książki Harlana Cobena

W obsadzie nowego serialu Netfliksa, który powstał na podstawie książki amerykańskiego pisarza Harlana Cobena, są też m.in. Agnieszka Grochowska i Wiktoria Filus (jako Laura Goldsztajn), Jacek Koman, Ewa Skibińska, Adam Ferency, Arkadiusz Jakubik, Magdalena Czerwińska, Przemysław Bluszcz, Dorota Kolak, Izabela Dąbrowska oraz Piotr Głowacki i Cezary Pazura. W produkcji występują także polskie młode talenty: Adam Wietrzyński, Jakub Gola, Martyna Byczkowska i Kinga Jasik.

Serial będzie liczył sześć odcinków. Za reżyserię "W głębi lasu" odpowiadają Leszek Dawid i Bartosz Konopka. Dawid mówi:

'W głębi lasu' to historia pełna tajemnic. Chcesz za nią iść. Nierozwiązane sprawy z młodości możesz zakopać głęboko, a one i tak cię dopadną któregoś dnia. Fascynuje mnie konfrontacja z beztroskim czasem dorastania. Zajrzeć tam, gdzie zostawiłeś najpiękniejsze, a zarazem najokrutniejsze doświadczenia w swoim życiu. Poznać prawdę. Bez tego nie możesz pójść dalej.

Autorem zdjęć jest Paweł Flis. Serial produkuje ATM Grupa. Producentką kreatywną jest Anna Nagler ("Ukryta gra"), a producentami wykonawczymi - Andrzej Muszyński oraz Harlan Coben. Autorami scenariusza są Agata Malesińska i Wojtek Miłoszewski. W głębi lasu to kolejna, obok brytyjskiej serii "The Stranger" oraz hiszpańskiego "El Inocente", współpraca między Cobenem a serwisem Netflix. Pisarz jako jedyny współczesny autor otrzymał trzy najbardziej prestiżowe nagrody literackie przyznawane w kategorii powieści kryminalnej, w tym najważniejszą - Edgar Poe Award. Książki Cobena (w tym "Bez pożegnania", "Nie mów nikomu", "Jedyna szansa" oraz cyklu z Myronem Bolitarem) zostały wydane w nakładzie przekraczającym 70 mln sztuk i są dostępne w 43 językach na całym świecie.

Dobry kryminał - top 3 książki, od których ciężko się oderwać >>

<<Reklama>> Książki Harlana Cobena dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: