Netflix pokaże "Hejtera" Jana Komasy na całym świecie. W Polsce musimy poczekać

Netflix wykupił prawa do wyświetlania filmu "Sala samobójców. Hejter" po tym, jak obraz Jana Komasy triumfował na międzynarodowym festiwalu Tribeca. Co ciekawe, zagraniczni widzowie znajdą produkcję na platformie wcześniej niż polscy.
Zobacz wideo

Najnowszy film Jana Komasy nie gościł co prawda za długo na kinowych ekranach, ale w Polsce już od kilku tygodni możemy obejrzeć go (odpłatnie) na rodzimych platformach VOD. Już niedługo zobaczą go także widzowie z innych krajów, albowiem Netflix wykupił prawda do dystrybucji filmu "Sala samobójców. Hejter".

>>> Jan Komasa o wygranej filmu "Sala samobójców. Hejter" na festiwalu Tribeca: Trochę to zwycięstwo nie ma smaku<<<

Netflix pokaże "Hejtera" Jana Komasy na całym świecie

Film "Sala samobójców. Hejter" zdobył główną nagrodę festiwalu Tribeca Film Festival w sekcji International Narrative Competition (międzynarodowy konkurs narracyjny). - Trochę to zwycięstwo nie ma smaku. Trzeba sobie wyobrazić, że się wygrało - skomentował reżyser w rozmowie z Polskim Radiem. Zwycięstwo to jednak nie przeszło niezauważone - Netflix nabył prawa do dystrybucji "Hejtera" na całym świecie. W większości widzowie będą mogli go obejrzeć na platformie już w lipcu tego roku - donosi portal Deadline.

Rzecznik Netfliksa przekazał:

Jesteśmy bardzo podekscytowani, że dodajemy do katalogu Netfliksa zwycięzcę Międzynarodowego konkursu narracyjnego na Festiwalu Tribeca, wyreżyserowanego przez polskiego reżysera Jana Komasę 'Hejtera'.

Kino Świat przekazało swoje prawa do sprzedaży. My w Polsce będziemy musieli jednak poczekać dłużej, żeby obejrzeć nową "Salę samobójców" na Netfliksie. A to powodu wymaganego okna czasowego, które musi minąć od kinowej premiery. Dlatego też "Hejter" na polskim Netfliksie pojawi się dopiero w marcu 2021 roku.

>>> Netflix - nowy serial "W głębi lasu". "Nierozwiązane sprawy z młodości możesz zakopać głęboko, a one i tak cię dopadną" [ZWIASTUN]<<<

Więcej o: