Gdzie oglądać mszę świętą w niedzielę? Telewizja i internet [niedziela 17 maja]

Choć obostrzenia związane liczbą osób w świątyniach zostały poluzowane, uczestnictwo w mszy świętej wciąż jest utrudnione. Gdzie można obejrzeć nabożeństwo w telewizji i w internecie?

Przypomnijmy, że w środę 13 maja premier Mateusz Morawiecki poinformował o rozluźnieniu obostrzeń dotyczących kościołów i innych świątyń. Od niedzieli 17 maja podczas mszy świętej lub innego obrzędu religijnego na jednego uczestnika musi przypadać 10 metrów kwadratowych (dotychczas było to 15 metrów kwadratowych). 

Zobacz wideo Film Sekielskiego zmienił Polskę. Jak będzie po kolejnym?

Gdzie obejrzeć mszę świętą? Program TV, linki do transmisji

Choć obostrzenia są łagodzone, wielu wiernych wciąż wybiera uczestnictwo we mszy świętej za pośrednictwem telewizji czy internetu. To rozwiązanie m.in. dla osób obawiających się zakażenia czy też przebywających w kwarantannie. Gdzie można obejrzeć mszę świętą?

Transmisje mszy świętych w telewizji:

  • godz. 7 - transmisja mszy świętej z Sank-tu-arium Bo-że-go Mi-ło-sier-dzia w Kra-ko-wie Łagiew-ni-kach - TVP1,
  • godz. 9:30 - transmisja mszy świętej z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze - TV Trwam,
  • godz. 10:30 - transmisja mszy świętej z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II z parafii pw. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach - TVP1.

Transmisje mszy świętych w internecie:

Więcej o: