"Eurowizja: Światło dla Europy". TVP nie pokazała 10 minut koncertu. Akurat tych z transpłciową prezenterką

W tym roku tradycyjny konkurs Eurowizji nie mógł się odbyć, ale zorganizowany został koncert "Eurowizja: Światło dla Europy". TVP nie pokazała około 10 minut transmisji - tych, w których przed kamerą pojawiała się Nikkie de Jager - osoba transpłciowa.

W sobotę 16 maja wiele krajów pokazało wydarzenie, które miało być "koncertem na pocieszenie" dla fanów Eurowizji. Internauci zwrócili uwagę na to, że transmisja w TVP różni się od tego, co pokazują telewizje w innych państwach. Zabrakło wejść jednej z prowadzących - widać to przy porównaniu polskiej i innej wersji. Materiał rozchodzi się w sieci, zamieścił go m.in. aktywista Bart Staszewski.

Napisaliśmy do rzecznika TVP z prośbą o komentarz. "Przerwy reklamowe były zaplanowane i uzgodnione z organizatorami koncertu, przed przekazaniem TVP listy prowadzących imprezę. TVP nie ingerowała w treść koncertu" - odpowiedział.

Nikkie de Jager - kim jest prezenterka Eurowizji, której nie pokazała TVP?

Nikkie de Jager to holenderska celebrytka, która prowadzi popularny kanał youtubowy Nikkietutorials na temat makijażu. Zaczęła prowadzić własne programy w serwisie w 2008 roku, zyskała popularności uznanie branży - pracowała m.in. z Lady Gagą, Meghan Trainor czy Jamesem Charlesem. Jej konto na Instagramie obserwuje ponad 13,8 mln osób. Na oficjalnej stronie internetowej Eurowizji jest określana mianem "największej holenderskiej gwiazdy internetu".

 

Prezenterka koncertu w styczniu tego roku poinformowała publicznie, że jest osobą transpłciową. Niestety, nie mogła tego zrobić na własnych warunkach - zdecydowała się na coming out ze względu na to, że była szantażowana. - Urodziłam się w niewłaściwym ciele, co znaczy, że jestem transpłciowa - oświadczyła w materiale wideo, zamieszczonym w mediach społecznościowych.

 

Nikkie de Jager miała rozmawiać z artystami biorącymi udział w konkursie Eurowizji w tzw. green roomie, w którym czekają na swoje występy i odpoczywają po zejściu ze sceny, czekając na wyniki głosowania. Ponieważ w związku z pandemią koronawirusa, konkurs w tym roku odwołano, organizatorzy zdecydowali się pokazanie dwugodzinnej transmisji, w której oprócz słów wsparcia można było zobaczyć kilkadziesiąt fragmentów utworów.

Więcej o:
Komentarze (175)
Koncert "Eurowizja: Światło dla Europy" prowadziła m.in. transpłciowa prezenterka. TVP wycięło te fragmenty z transmisji
Zaloguj się
 • qrzysiu

  Oceniono 144 razy 120

  Niezależnie kto co sądzi o LGBT, osobach transseksualnych itp., nie da się wyciąć rzeczywistości. Nie da się jej zmienić przez zaprzeczanie.
  Tym krajem rządzi jeden człowiek który nie rozumie co się wokół niego dzieje i chce żeby było tak jak było. 50 lat temu.
  Naprawdę chcecie głosować na taki świat?

 • acide94

  Oceniono 106 razy 88

  W odpowiedzi reżyser Eurowizji powinien wyciąć reprezentanta Polski, tzn. niechby śpiewał na scenie, oczywiście, ale w tym czasie byłby akurat blok reklamowy.

 • sioban

  Oceniono 73 razy 61

  Byłoby to śmieszne gdyby nie było straszne

 • e-grazus

  Oceniono 59 razy 49

  ale geja kaczyńskiego tvp pokazuje, chociaz walczy z gejostwem...co na to geje?

 • klufin

  Oceniono 59 razy 45

  rządzi jeden człowiek , co do którego też mogą być zastrzeżenia , stary kawaler , bez baby , natury nie oszukasz chyba że jego natura jest inna , nie wiem do czego to porównać , jak to wytłumaczyć . Facet nie wie jak przebiega życie , sam to tylko tyłek sobie podciera , reszta jak za beduina , cara , księcia , Naczelnika.

 • stachud

  Oceniono 51 razy 41

  Szefem TVP jest radziecki komunista, zdrajca Polski Łopiński więc cenzura jest mu bardzo bliska.

 • sprawazlewa

  Oceniono 56 razy 38

  Albert Einstein powiedział: "Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej." TVPiS codziennie stara się udowodnić , że Einstein ma rację!

 • dadelog

  Oceniono 55 razy 37

  Poziom komentarzy pokazuje tylko, jakim zadupiem Europy jest wciąż Polska, pod względem świadomości i tolerancji. W tym kraju niektórzy najchętniej paliliby osoby transpłciowe na stosie...

 • walkirrr

  Oceniono 41 razy 29

  w wycięte miejsce mogli wkleić jakiegos kieckowego zboka z lepkimi rączkami

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX