Skąd wzięły się potwory w "Wiedźminie"? Netflix pokazał przewodnik po bestiach, z którymi walczy Geralt

Andrzej Sapkowski opisał w "Wiedźminie" mnóstwo różnych bestii, z którymi jego bohater musiał walczyć. Kilka z nich pojawiło się w pierwszym sezonie serialu Netfliksa. Platforma streamingowa postanowiła pokazać nam wyjątkowy bestiariusz, z którego dowiadujemy się więcej o stworzeniach, które pojawiają się w opowieściach różnych kultur już od setek lat.
Zobacz wideo

Czytelnicy "Wiedźmina" wiedzą, że profesja Geralta jest wyjątkowo niebezpieczna, często też niewdzięczna - musi zabijać groźne mityczne istoty, które zagrażają ludziom. Ludzie z kolei są wyjątkowo wrogo nastawieni do broniących ich wiedźminów, co prestiżu tego zajęcia nie podnosi. Netflix zebrał mity i legendy, w których bestie się pojawiają i stworzył dla swoich widzów kompendium wiedzy. Tak nam umila czas w oczekiwaniu na drugi sezon serialu

>>> Netflix zapłaci polskiej firmie miliony za pracę nad drugim sezonem "Wiedźmina". Kiedy premiera? <<<

Netflix tłumaczy skąd wzięły się potwory w "Wiedźminie"?

Wiedzieliście, że kikimora to potwór pojawiający się głównie w słowiańskim folklorze? Ten potwór zawsze jest samicą i powstaje ze zwłok noworodka lub kobiety zmarłej w czasie porodu - często ma twarz zmarłej osoby. W zależności od opowieści zamieszkuje bagna lub przedostaje się do domostwa przez dziurkę od klucza i dusi domowników, kiedy ci śpią. - Czasami zapominamy o pewnej grupie "bohaterów": niezwykłych potworach i bestiach Kontynentu. Skąd się wzięły i jaki jest ich rodowód? Zebraliśmy całą wiedzę w tym oto bestiariuszu - od ich mitologicznego pochodzenia po potencjalne sposoby na zabicie Geralta - czytamy w opisie bestiariusza.

 

Niewątpliwie po obejrzeniu tego przewodnika można zacząć bardziej doceniać fach wiedźmina. Netflix zapewnia, że jeśli widzom spodoba się ta produkcja, powstaną następne odcinki, z których dowiemy się jeszcze więcej o innych stworzeniach ze świata "Wiedźmina".

Tymczasem już niedługo mają zostać wznowione prace na planie drugiego sezonu serialu, które zostały przerwane po niespełna miesiącu. Doniesienia mówią, że zdjęcia filmowe mają potrwać około pół roku - później do akcji wkroczą fachowcy od postprodukcji: montażyści i specjaliści od efektów specjalnych, w tym polskie studio Platige Image, które w ubiegłym miesiącu potwierdziło, że będzie pracować także nad drugim sezonem "Wiedźmina".

>>> Jak "Wiedźmin" wyglądałby bez efektów specjalnych? Platige Image pokazuje ujęcia z serialu<<<

<<Reklama>> Saga o Wiedźminie dostępna jest w formie e-booków w Publio.pl >>