HBO na czerwiec. "Wielka" i "Czarownica 2", czyli Elle Fanning jako caryca Rosji i księżniczka Disneya

Na czerwiec HBO szykuje nową porcję premier kinowych hitów i nie tylko. Ucieszą się miłośnicy Elle Fanning, która zagrała główną rolę w komediowym serialu o młodości carycy Katarzyny Wielkiej. Będzie też m.in. Will Smith walczący z Willem Smithem w filmie "Bliźniak".
Zobacz wideo

HBO wkracza w lato ze świeżą dostawą interesujących premier. Na antenie stacji zobaczymy m.in. "Czarownicę 2", "Bliźniaka" z Willem Smithem w podwójnej roli, rozbrajający "Zombieland: Kulki w łeb", a także nowości serialowe: "Mogę cię zniszczyć" o beztroskiej i pewnej siebie dziewczynie, która po napaści seksualnej musi zbudować swoje życie na nowo, "Perry Mason" z nieustraszonym prawnikiem w centrum wydarzeń oraz "Wielka", satyryczne ujęcie młodzieńczych lat carycy Katarzyny Wielkiej.

"Wielka". Szaleństwa panny Katarzyny

Satyryczny komediodramat przedstawiający drogę Katarzyny Wielkiej na szczyt i jej wybuchowy związek z mężem Piotrem, carem Rosji. Młoda, idealistyczna i romantyczna Katarzyna (Elle Fanning) przybywa do Rosji, aby zostać żoną cara Piotra. Mająca nadzieję na miłość i szczęście dziewczyna odkrywa niebezpieczny, zdeprawowany i zacofany świat, który postanawia za wszelką cenę zmienić. Jedyne co musi zrobić, to zabić męża, pokonać kościół, zbić z tropu wojsko i zyskać przychylność dworu…

Fabularyzowana komedia satyryczna o drodze na szczyt Katarzyny Wielkiej, która z outsiderki stała się najdłużej panującej kobietą w historii Rosji. Wyróżniony nominacją do Oscara za Faworytę Tony McNamara bawi się gatunkami i kreśli opowieść o osiemnastowiecznej Rosji. Opowiedziana w nowoczesny sposób historia kobiety, która w swoim życiu odegrała wiele ról: od kochanki, przez nauczycielki, władczynię i przyjaciółkę, po wojowniczkę. W jej rolę wciela się Elle Fanning. Obok niej występują Nicholas Hoult ("Był sobie chłopiec"), Phoebe Fox ("Jeden dzień"), Adam Godley ("Charlie i fabryka czekolady") oraz Gwilym Lee ("Bohemian Rhapsody").

"Czarownica 2". A miało być jak w bajce...

Kontynuacja hitu z Angeliną Jolie i Elle Fanning w rolach głównych. Relacja Diaboliny (Angelina Jolie) i jej córki chrzestnej Aurory (Elle Fanning) zostaje wystawiona na poważną próbę. Nadchodzi wesele, pojawiają się niespodziewane sojusze oraz nowe, mroczne siły. Wszystko to oddala kobiety od siebie i powoduje, że stają one po przeciwnych stronach barykady.

Sequel kinowego hitu z 2014 roku, którego gwiazdą była laureatka Oscara Angelina Jolie ("Przerwana lekcja muzyki"). W drugiej części w głównych rolach obok Joli występują Elle Fanning ("Super 8"), trzykrotnie wyróżniona nominacją do Nagrody Akademii Michelle Pfeiffer ("Niebezpieczne związki"), pięciokrotnie nominowany do Złotego Globu Chiwetel Ejiofor ("Zniewolony. 12 Years a Slave") oraz Sam Riley ("Control"). Reżyserii wysokobudżetowego obrazu podjął się nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej Joachim Rønning ("Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara"). Produkcja zarobiła blisko pół miliarda dolarów na całym świecie.

"Bliźniak". Will Smith na ostrzu noża z Willem Smithem

Henry Brogan (Will Smith) to ponad pięćdziesięcioletni płatny zabójca, który po wykonaniu siedemdziesiątego drugiego zlecenia planuje przejść na emeryturę. Jego życie i plany wywracają się jednak do góry nogami za sprawą tajemniczego młodego mężczyzny, który zdaje się mieć umiejętność przewidywania każdego jego kroku. Ku swemu przerażeniu Brogan wkrótce odkrywa, że człowiek ten jest jego klonem.

Sprawnie nakręcony film akcji w reżyserii dwukrotnego zdobywcy Oscara Anga Lee ("Tajemnica Brokeback Mountain"). Atutem obrazu jest doskonała obsada aktorska. W głównych rolach występują dwukrotnie nominowany do Nagrody Akademii Will Smith ("W pogoni za szczęściem"), Mary Elizabeth Winstead (serial "Fargo"), laureat Złotego Globu Clive Owen ("Bliżej"), Benedict Wong ("Prometeusz") oraz Douglas Hodge ("Robin Hood").

Zobacz też: "Gemini Man". Will Smith walczy z młodym Willem Smithem w scenariuszu twórcy "Gry o tron" [ZWIASTUN] >>

HBO w czerwcu. Lista premier

 • "Wielka", odc. 1 (The Great) – serial komediowy w satyryczny sposób przedstawiający młodość Katarzyny Wielkiej (premiera pierwszego odcinka 2 czerwca, kolejne we wtorki)
 • "Colectiv" – dokument HBO Europe śledzący wydarzenia po pożarze w Bukareszcie w Colectiv Club w 2015 roku i dochodzenie dziennikarskie, które odkrywa masowe nadużycia w rumuńskim systemie opieki zdrowotnej (premiera: 4 czerwca)
 • "Czarownica 2" ("Maleficent: Mistress Of Evil") – kontynuacja kinowego hitu z Angeliną Jolie i Elle Fanning w rolach głównych. Relacja Diaboliny i jej córki chrzestnej Aurory zostaje wystawiona na poważną próbę (premiera: 7 czerwca)
 • "Mogę cię zniszczyć", odc. 1 ("I May Destroy You") – serial HBO o beztroskiej i pewnej siebie dziewczynie, która po napaści seksualnej musi zbudować swoje życie na nowo. Historia stawiająca w centrum pytanie o granicę, jaka dzieli bycie wyzwolonym od bycia wykorzystanym (premiera pierwszego odcinka: 8 czerwca, kolejne w poniedziałki) 
 • "Balon" ("Balloon") – inspirowana prawdziwą historią opowieść o dwóch rodzinach żyjących w NRD i planujących skonstruować balon, którym razem uciekną na Zachód (premiera: 13 czerwca)
 • "Bliźniak" ("Gemini Man") – Will Smith jako płatny zabójca, który zostaje zaatakowany przez człowieka potrafiącego przewidzieć każdy jego ruch. Superprodukcja Anga Lee (premiera: 14 czerwca)
 • "Pollywood" – historia osobistej podróży do Ameryki, jaką reżyser dokumentu Paweł Ferdek odbył śladami założycieli Hollywood mających polskie korzenie (premiera: 14 czerwca)
 • "Gdzie jesteś, Bernadette?" ("Where’d You Go, Bernadette?") – komedia z Cate Blanchett w roli kobiety, która ku zdziwieniu swojej rodziny nagle znika bez śladu. Scenariusz oparty na bestsellerowej powieści Marii Semple (premiera: 21 czerwca)
 • "Perry Mason", odc. 1 – nowy serial HBO, prawnik Perry Mason zrobi wszystko, aby odkryć prawdę dotyczącą pewnego porwania. Historia oparta na postaci legendarnego adwokata z powieści autorstwa Erle’a Stanleya Gardnera (premiera pierwszego odcinka: 21 czerwca, kolejne w niedziele)
 • "Billions V", odc. 1 – piąty sezon serialu z Paulem Giamattim w roli ambitnego prokuratora, który prowadzi wojnę z wpływowym finansistą (premiera pierwszego odcinka: 22 czerwca, kolejne w poniedziałki)
 • "Święty wyścig" ("Holy Tour") – dokument przedstawiający grupę francuskich par w kwiecie wieku, które co roku w trakcie wakacji śledzą zmagania kolarzy biorących udział w wyścigu Tour de France (premiera: 25 czerwca)
 • "Yvonne Orji: Mamo, udało się!" ("Yvonne Orji: Momma, I Made It!") – pierwszy zrealizowany dla HBO stand-upowy występ komiczki i aktorki – Yvonne Orji, znanej z serialu HBO Niepewne (premiera: 25 czerwca)
 • "Zombieland: Kulki w łeb" ("Zombieland: Double Tap") – bohaterowie Zombieland wracają po dziesięciu latach, aby tym razem zmierzyć się z nowymi rodzajami zombie. Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Abigail Breslin i Emma Stone w rolach głównych (premiera: 28 czerwca)
 • "Wystrzałowa miss" ("Miss Bala") – niepozorna makijażystka z Hollywood musi stawić czoła niebezpiecznemu kartelowi narkotykowemu (premiera: 30 czerwca) 
Więcej o: