"Shrek 2" w telewizji. Gdzie oglądać? O której? [Streszczenie]

"Shek 2" powraca na telewizyjne ekrany. Jeden z najpopularniejszych filmów animowanych XXI wieku będzie można zobaczyć na antenie telewizji TVN. W który dzień i o której?

Druga część filmu "Shrek" opowiada o spotkaniu tytułowego bohatera z rodzicami jego żony Fiony. Świeżo upieczone małżeństwo odwiedza Zasiedmiogórogród po otrzymaniu zaproszenia od królewskiej pary, która nie wie jednak, że księżniczka Fiona wyszła za ogra. Przypomnijmy sobie zwiastun tego filmu.

 

"Shrek 2" w telewizji. Gdzie i kiedy będzie można obejrzeć ten film?

Choć trudno w to uwierzyć, "Shrek 2" miał swoją premierę w 2004 roku, a więc 16 lat temu. Film ten nie jest więc niczym nowym, ale nadal cieszy się dużym powodzeniem. Tak było od momentu wejścia tej produkcji do kin, a potem do dystrybucji. Wspomnijmy tylko, że po tym, jak film "Shrek 2" ukazał się na płytach DVD i kasetach wideo, w samych tylko Stanach Zjednoczonych w ciągu trzech dni sprzedano ponad 12 milionów kopii!

"Shrek 2" będzie emitowany w telewizji o godzinie 20 w piątek 29 maja na antenie telewizji TVN. Powtórkę emisji zaplanowano na godzinę 17 w niedzielę 31 maja. 

Przypomnijmy, że w polskiej wersji językowej tego filmu występuje prawdziwa plejada gwiazd. Shrekowi głosu użyczył Zbigniew Zamachowski, a Fionie - Agnieszka Kunikowska. Oglądając "Shreka 2" możemy usłyszeć także m.in. Jerzego Stuhra, który wcielił się w Osła i Wojciecha Malajkata, którego głosem mówi Kot w butach. 

Zobacz wideo Beata Kozidrak przechytrzyła cenzurę jednym prostym trikiem [Popkultura odc. 39]
Więcej o: