Premiery tygodnia. Netflix pokazuje "The Rain", czyli kuzyna "Stranger Things", oraz "Siły Kosmiczne"

Na koniec maja Netflix proponuje dwie serialowe świeżynki: trzeci sezon duńskiej produkcji "The Rain" oraz kosmiczną próbą twórców amerykańskiej wersji "The Office", czyli "Siły Kosmiczne". Możecie też posłuchać także wyjątkowego audiobooka Adama Wajraka.
Zobacz wideo

Ostatnie dni maja możecie spędzić na przykład na oglądaniu seriali albo z dobrą książką. W tym pierwszym pomoże Netflix, który wypuścił małą dawkę nowości. W tym drugim zaś wesprą was Roch Siemianowski i Adam Wajrak z audiobookiem książki tego drugiego.

Zobacz też: Lady Gaga z płytą "Chromatica" jest gotowa wytańczyć ze świata wszelkie zło [CO W MUZYCE PISZCZY] >>

"The Rain". Kuzyn "Stranger Things", brat "Zagubionych"

Znany nam świat to już przeszłość. Sześć lat po tym, jak w wyniku epidemii wywołanej morderczym wirusem przenoszonym przez deszcz umiera niemal cała populacja Skandynawii, duńskie rodzeństwo opuszcza bezpieczny bunkier i odkrywa straszliwą prawdę o losach ludzkości. Wkrótce potem brat i siostra dołączają do grupy innych młodych ocalałych.

Razem wyruszają w niebezpieczną podróż przez opustoszałą Skandynawię w poszukiwaniu śladów życia. Nie są skrępowani wspólną przeszłością, nie ograniczają ich normy społeczne, więc każdy z nich może być tym, kim chce. W trakcie walki o przetrwanie odkrywają jednak, że nawet w postapokaliptycznym świecie istnieje miłość, zazdrość oraz wiele rozterek okresu dojrzewania, które — jak sądzili — przestały się liczyć wraz z zagładą ludzkości. Na Netfliksie do obejrzenia jest już trzeci sezon produkcji.

"Siły Kosmiczne". Steve Carell i John Malkovich chcą postawić buty na księżycu

Pomysł na serial został zaczerpnięty z prawdziwego życia. W czerwcu 2018 roku prezydent USA Donald Trump ogłosił, że chce, by powstał nowy rodzaj sił zbrojnych - U.S. Space Force. Prezydent wydał wtedy polecenie Departamentowi Obrony, by ten natychmiast rozpoczął proces tworzenia kosmicznych sił zbrojnych, które oficjalnie powołano w grudniu 2019 roku. - Nasza obecność poza Ziemią to nie tylko kwestia naszej tożsamości narodowej, lecz także kwestia bezpieczeństwa narodowego - mówił dwa lata temu Trump. 

Steve Carell i Greg Daniels postanowili zinterpretować tę historię na gruncie serialowym. Generał Mark R. Naird (Carell) - uznany pilot Sił Powietrznych USA, który marzy o kierowaniu lotnictwem - otrzymuje zadanie poprowadzenia nowo utworzonej szóstej formacji sił zbrojnych USA, wspomnianej "Space Force". Sceptyczny, ale oddany swojej pracy Mark postanawia przeprowadzić się wraz z rodziną do odległej bazy w Kolorado. Wraz z zespołem naukowców oraz “Spacemanami” pracuje nad zadaniem otrzymanym od Białego Domu. Mają wspólnie jak najszybciej sprawić, że Amerykanie (ponownie) staną na Księżycu i całkowicie zdominują kosmos.

"Wielka księga prawdziwych tropicieli" do posłuchania

Po diabła nam egzotyczne dżungle i sawanny, skoro mamy takie skarby – dziwi się Adam Wajrak i zabiera nas w Polskę: do lasów, na łąki i bagna, nad morze, rzeki i stawy, w góry, do Puszczy Białowieskiej, a także na ulice miast i miasteczek. Pokazuje nam, że wszędzie tam przy odrobinie wiedzy, cierpliwości i spostrzegawczości można zobaczyć fascynującą przyrodę.

Wiosna, lato, jesień, zima – cztery części „Wielkiej księgi prawdziwych tropicieli” pełne są wskazówek, jak przeżyć wspaniałe, ekscytujące, a czasem mrożące krew w żyłach tropicielskie przygody. Możesz się sprawdzić w roli detektywa tropiącego groźnego mordercę, poszukiwacza najbardziej tajemniczych mieszkańców polnych norek czy twardziela pokonującego zaspy śnieżne i bagna. Nie zabraknie też okazji, by wprosić się na kolację do wilczej watahy, podejrzeć rodzinny ptasi piknik czy posłuchać najlepszego koncertu w okolicy…

Książka ukazała się już jakiś czas temu, ale premierę dopiero co miał audiobook - czyta Roch Siemianowski ze specjalnym udziałem Adama Wajraka. Poniżej fragment na zachętę:

 
Więcej o: