Netflix. "Lucyfer" - kiedy 6 sezon serialu? Tom Ellis z nową umową

"Lucyfer" jednak powróci na 6 sezon? Piąty część przygód upadłego anioła jeszcze nie miał swojej premiery, ale już teraz mówi się o wznowieniu serialu na kolejny sezon. Tom Ellis, odtwórca tytułowej roli, przedłużył swoją umowę z Netflixem, a produkcja kolejnego sezonu ma ruszyć jeszcze w tym roku.
Zobacz wideo Trzeci sezon "Dark". Netflix pokazał zwiastun serialu, który udało się skończyć przed pandemią

"Lucyfer" na Netflix. Kiedy premiera 5 piątego i 6 sezonu?

O zakończeniu negocjacji z Warner Bros poinformował portal Deadline. Oprócz Ellisa swoje umowy przedłużyli również producenci Ildy Modrovich oraz Joe Henderson.

Negocjacje były długie i niepozbawione trudność, ale w końcu udało się namówić Ellisa oraz pozostałą część obsady do powrotu do komiksowego uniwersum upadłego anioła.

Obecnie w produkcji jest cały czas piąty sezon, zapowiadany przez twórców jako ostatni. Teraz wiemy, że tak się nie stanie. Zanim jednak produkcja ruszy z szóstym sezonem, wykończenia wymaga jeszcze poprzednia odsłona.

Prace nad piątym sezonem, tak jak w przypadku wielu innych produkcji, zostały przerwane w marcu przez pandemię koronawirusa. Jednak w przypadku "Lucyfera" przerwa ta nie jest aż tak dolegliwa, ponieważ filmowcom zostało zaledwie parę dni zdjęciowych do ukończenia całego piątego sezonu.

Pracę nad "Lucyferem" zostaną wznowione we wrześniu. Po „dokrętkach” piątej części, filmowcy przejdą bezpośrednio do prac na sezonem szóstym. Data premiery piątego sezonu "Lucyfera" nie została jeszcze ogłoszona. Jeśli dokończenie produkcji we wrześniu nastąpi bez problemu, to nie wykluczone, że jeszcze w tym roku zobaczymy kolejną odsłonę "Lucyfera".

"Lucyfer" - kręta historia serialu

"Lucyferowi" nie są obce problemy produkcyjne. Serial wystartował w 2016 roku za sprawą telewizji FOX. Jednak już po trzech sezonach zdecydowano się na anulowanie produkcji z ramówki. Decyzja ta wywołała szerokie niezadowolenie wśród fanów, domagających się powrotu swojego ulubionego demona.

FOX pozostał nieugięty, więc świat wykreowany przez Neila Gaimana i Sama Kietha przejęła platforma Netflix. Serial przedłużono o dwa kolejne sezony, dostępne w ramówce giganta streamingu, a po zakończeniu przerwy związanej z koronawirusem, ruszą pracę nad kolejnym sezonem.

"Lucyfer" O czym jest serial? Obsada

Tytułowy "Lucyfer" to władca piekła, upadły anioł, który postanawia zamieszkać w Los Angeles, gdzie staje się właścicielem klubu nocnego i przybiera imię Lucyfer Morningstar.

Z czasem, wykorzystując swoją charyzmę oraz nadprzyrodzone moce pomaga policjantce Chloe Decker (Lauren German) w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych.

W obsadzie serialu obok Toma Ellisa znajdziemy Chloe Decker, Lesley-Ann Brandt, Rachael Harris, D.B. Woodside'a, Kevin Alejandro, Scarlett Estevez oraz Aimee Garcie.

Więcej o: