Do Polski wraca "Kapitan Tsubasa". Odświeżony klasyk wygląda rewelacyjnie

"Kapitan Tsubasa" to japoński serial animowany, który także u nas zyskał status kultowego. Polskie dzieciaki z przejęciem śledziły przygody młodych piłkarzy i mecze trwające nawet po kilka odcinków. W 2018 roku powstała nowa odsłona przygód najsłynniejszego filmowego piłkarza, a teraz nareszcie będziemy mogli obejrzeć ją z polskim tłumaczeniem.

"Kapitan Tsubasa" ta adaptacja mangi Yoichiego Takahashiego, która była jedną z najlepiej sprzedających się serii w historii tego gatunku. Oryginalna animacja z lat 80. zyskała popularność całym świecie, a jej fenomen jest tak wielki, że powstały już cztery odsłony tej historii. Ta najnowsza na japońskie ekrany trafiła w 2018 roku, a teraz zawędruje także do Polski.

"Kapitan Tsubasa" w nowej odsłonie wraca do Polski

Nową wersję przygód Tsubasy z polskim dubbingiem zobaczymy na antenie TVP ABC. Premiera została zaplanowana na 25 czerwca - kolejne odcinki będą puszczane od poniedziałku do piątku o 20.45, w weekendy emisja została przesunięta na 20.30. Do tej pory powstały 52 odcinki składające się na dwa sezony. Tak wygląda zwiastun:

 

Znowu będziemy mieli szansę prześledzić historię Tsubasy Ozory, nazywanego "piłkarzem zesłanym przez niebiosa", od jego przybycia do szkoły Nankatsu poczynając. To tam pozna swoich dwóch najważniejszych przyjaciół z boiska - syna wędrownego malarza Taro Misakiego, z którym stworzy doskonale zgrany duet oraz wybitnego bramkarza Genzo Wakabayashiego. W kolejnych odcinkach zobaczymy, jak zdobywają serca swoich rodaków, by później zawalczyć o tytuł młodzieżowych mistrzów świata dla swojej drużyny "Niebieskich Samurajów", jak zwykło się mawiać na reprezentację Japonii.