Netflix. "Jeffrey Epstein: Obrzydliwie bogaty" - o czym jest dokument?

"Jeffrey Epstein: Obrzydliwie bogaty" to serial dokumentalny Netfliksa, który przybliża postać Jeffreya Epsteina. Przez lata amerykański milioner gwałcił i zmuszał do prostytucji nieletnie dziewczyny.

Serial "Jeffrey Epstein: Obrzydliwie bogaty" składa się z czterech odcinków: "Teren łowów", "Śladem pieniędzy", "Wyspa" i "Wreszcie mogą mówić". Każdy z epizodów trwa około godziny. Serial dostępny jest od końca maja na Netfliksie. O czym dokładnie opowiada produkcja?

 

Netflix - "Jeffrey Epstein: Obrzydliwie bogaty". O czym jest serial?

Miniserial dokumentalny przybliża historie ofiar Jeffreya Epsteina. Skupia się on na pokazaniu tego, jak amerykański milioner używał swojej fortuny i wpływów, by rozwijać przestępczą działalność. W lipcu 2019 roku prokuratura zarzuciła mu sprowadzanie do swoich nieruchomości dziesiątek nieletnich, którym płacił za seks. Według śledczych milioner werbował dziewczynki i oferował je innym bogatym mężczyznom, którzy je wykorzystywali.

66-letniemu Jeffreyowi Epsteinowi groziło 45 lat pobawienia wolności. Proces miał ruszyć w czerwcu 2020 roku, jednak w sierpniu 2019 roku mężczyzna zmarł. Według oficjalnej wersji Epstein popełnił samobójstwo w areszcie. Taki przebieg zdarzeń zakwestionowali jednak prawnicy zmarłego. Mimo tego w grudniu 2019 roku rozpoczął się proces przeciwko mężczyźnie. Dziewięć kobiet oskarża go o gwałt i molestowanie. Ofiary domagają się odszkodowania w wysokości 557 mln dolarów, które ma być wypłacone z majątku Epsteina.

Zobacz wideo Gwałciciel i milioner, który zmarł w więzieniu. Kim był Jeffrey Epstein?

Serial Netfliksa skupia się przede wszystkim na ofiarach Epsteina. Pierwsza z historii zaczyna się w 1996 roku. Wtedy milioner miał zaproponować studentce Marii pomoc w organizacji wystawy i rozwoju jej kariery. Po pewnym czasie Epstein zaczął molestować ją i jej siostrę. Kobiety zgłosiły sprawę na policję, jednak nikt się nią nie zainteresował. Milioner miał płacić dziewczynom w wieku od 13 do 18 lat po 200 dolarów "za masaże". Większość z jego ofiar pochodziła z biednych i patologicznych rodzin. Nieletnie były też wysyłane na przyjęcia do Nowego Jorku, Londynu czy na Wyspy Dziewicze.

Więcej o: