Msza święta online na żywo: 21 czerwca. Gdzie obejrzeć?

Msza święta online dla wszystkich tych, którzy nie mogą z różnych powodów uczestniczyć w niej osobiście jest doskonałym sposobem na pozostanie w łączności z Kościołem. Sprawdź, gdzie ją obejrzeć 21 czerwca 2020.

Msza online: gdzie można obejrzeć mszę?

Pandemia koronawirusa wciąż trwa. Z dnia na dzień docierają do nas niepokojące informacje o wzroście liczby zakażeń, a także o nowych ogniskach choroby. Mimo to rząd konsekwentnie znosi kolejne obostrzenia. W kościołach od wielu dni nie obowiązuje limit wiernych, a przybywający na nabożeństwo ludzie, mimo nakazu nakładania maseczek w miejscach, gdzie niemożliwe jest zachowanie dystansu społecznego, często nie stosują się do tych zaleceń. Nie dotyczy to zresztą tylko kościołów. Wiele osób z powodu obawy przed zakażeniem woli pozostać w domu i uczestniczyć we mszy online. Gdzie ją obejrzeć w najbliższą niedzielę? Sprawdź poniżej. 

Transmisja mszy niedzielnej w telewizji 

Telewizja pozostaje najbardziej rozpowszechnionym środkiem masowego przekazu, zwłaszcza w przypadku osób starszych, które w obecnej sytuacji najczęściej decydują się na uczestnictwo w nabożeństwach za jej pośrednictwem. Sprawdź, na którym kanale obejrzysz transmisję mszy w najbliższą niedzielę, 21 czerwca 2020.

 • 7:00 TVP1 – Msza św. z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach
 • 9:00 Polsat News - Msza św. ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie
 • 9:30 Trwam - Msza św. z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
 • 10:30 Polsat Rodzina - Msza św. ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie
 • 11:00 TVP1 - Msza św. z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
 • 13:00 TVP Polonia - Msza św. z kościoła pw. św. Wita w Tuliszkowie

Msza święta na żywo: transmisje w radiu

Mszę świętą na żywo można przeżywać nie tylko korzystając z telewizji czy internetu. Również w radiach prowadzone są ich transmisje. Ich przewagą jest to, że możemy mszy słuchać nie tylko w domu, ale też w samochodzie lub wypoczywając na działce. Poniżej znajdziesz informacje, gdzie i o której godzinie można odsłuchać niedzielną mszę 21 czerwca.

 • 6:00 Radio Jasna Góra: msza święta
 • 9:05 Program Pierwszy Polskiego Radia: msza św. z Bazyliki św. Krzyża w Warszawie
 • 10:00 Radio Głos: msza święta
 • 11:00 Radio Jasna Góra: msza święta
 • 15:30 Radio Jasna Góra: msza święta
 • 20:00 Radio Jasna Góra: msza święta

Msza 21 czerwca 2020: czy musimy w niej uczestniczyć?

Wszyscy katolicy zobowiązani są do uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej, a także podczas świąt nakazanych. Najbliższa niedziela jest niedzielą zwykłą, co nie zwalnia bynajmniej z obowiązku pojawienia się w kościele. Jest to tym bardziej wymagane, że dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej mszy została odwołana na terenie całego kraju. Obowiązuje ona w dalszym ciągu osoby w podeszłym wieku oraz te obawiające się zakażenia koronawirusem. Pozostali wierni powinni osobiście uczestniczyć w sakramencie eucharystii.

Więcej o: