Emmy 2020. Gala rozdania nagród odbędzie się planowo. "Nie wiem, jak i dlaczego, ale robimy to"

Amerykańska stacja ABC poinformowała, że 72. gala rozdania nagród Emmy odbędzie się zgodnie z planem we wrześniu. Imprezę znowu poprowadzi Jimmy Kimmel, który skomentował decyzję organizatorów na Twitterze.
Zobacz wideo

Nagrody Emmy nie bez przyczyny są nazywane "telewizyjnymi Oscarami" - to najważniejsza impreza roku dla świata amerykańskiej telewizji. Stacja ABC, czyli główny organizator gali rozdania nagród, zaskoczyła informacją, że w przeciwieństwie do m.in. przyszłorocznej ceremonii wręczenia Oscarów, zwycięzców Emmy poznamy we wcześniej ustalonym terminie.

Zobacz też: Ciepłe przyjęcie "W głębi lasu". Polski serial międzynarodowym hitem Netfliksa >>

Emmy 2020 nie zmieniają terminu. "Jimmy Kimmel to prawdziwy mistrz ceremonii. Poradzi sobie świetnie"

W oficjalnym oświadczeniu czytamy, że gala Emmy 2020 odbędzie się 20 września, zaś jej prowadzącym i producentem wykonawczym będzie Jimmy Kimmel. Karey Burke, prezeska ABC Entertainment, napisała, że nie ma wątpliwości co do "rozrywki, zabawy i wzruszeń", które zapewni widzom Kimmel. Szczegóły co do formy widowiska poznamy w najbliższym czasie. Serwis Variety podaje, że w grę wchodzi gala w pełni wirtualna, ale i włączenie elementu internetowego do tradycyjnej gali w Los Angeles.

Jimmy Kimmel za pośrednictwem Twittera wypowiedział się na temat nadchodzącej ceremonii w kilku słowach:

Nie wiem, gdzie, jak ani nawet dlaczego to robimy, ale to się dzieje, a ja wszystko poprowadzę!

W ubiegłym roku nominowanych do nagród Emmy poznaliśmy w połowie lipca, zatem można się spodziewać, że już za kilka tygodni dowiemy się o tegorocznych wyróżnieniach. W szranki o statuetki mogą stanąć takie seriale jak m.in. "Obsesja Eve", "Ozark", "This Is Us", "Sposób na morderstwo", "The Morning Show" czy "Big Little Lies". 

Więcej o: