"Warrior Nun". Waleczne zakonnice zawojują Netfliksa. Wśród reżyserów Polka

2 lipca na Netfliksie pojawi się serial "Warrior Nun". To adaptacja komiksu Bena Dunna o młodej dziewczynie, która niespodziewanie zostaje powierniczką tajnej grupy zakonnic, od setek lat walczącej z demonami. Dwa z dziesięciu odcinków produkcji wyreżyserowała Agnieszka Smoczyńska.
Zobacz wideo

Ava ma 19 lat i nie pragnie niczego bardziej niż śmierci. Pewnego dnia budzi się w kostnicy - mało tego, odkrywa, że na plecach wypalono jej dziwny symbol, a do tego zyskała supermoce. Tak rozpoczyna się jej przygoda jako wybranki tajnego stowarzyszenia zakonnic, których życiową misją jest walka ze starożytnymi demonami. Ta, którą obdarzono specjalną aureolą, jest nową mistrzynią - i właśnie ten zaszczyt przypada Avie, która od teraz musi żyć podwójnie. Z jednej strony jako zwykła nastolatka, z drugiej - jako wojownicza, choć niewierząca zakonnica.

 

"Warrior Nun". Za kamerą Agnieszka Smoczyńska

"Warrior Nun" to adaptacja komiksu Bena Dunna "Warrior Nun Areala". Jego główna bohaterka, siostra Shannon Masters, jest wcieleniem walkirii Areali, która od XI w. z każdego kolejnego pokolenia wybiera awatara mającego za zadanie kontynuowanie walki ze złem w imię Jezusa Chrystusa. Dla Netfliksa komiks zaadaptował Simon Barry. Tytuł każdego z 10 odcinków serialu odwołuje się do Biblii. Za reżyserię oprócz Barry'ego odpowiadali Jet Wilkinson, Mathias Herndl, Sarah Walker oraz Agnieszka Smoczyńska, która nakręciła dwa odcinki. Smoczyńska ma na koncie takie tytuły jak "Fuga", "Córki dancingu" czy "Aria Diva". Pracowała także przy serialu "1983".

W "Warrior Nun" główną rolę naznaczonej aureolą Avy zagrała Alba Baptista. Partnerować jej będą: Tristán Ulloa (ojciec Vincent), Kristina Tonteri-Young (siostra Beatrice), Lorena Andrea (siostra Lilith), Toya Turner (Shotgun Mary), Thekla Reuten (Jillian Salvius), Sylvia De Fanti (matka przełożona), Emilio Sakraya (JC), Olivia Declana (siostra Camila), Joaquim De Almeida (kardynał Duretti), May Simón Lifschitz (Chanel), Dimitri Abold (Randall) i Charlotta Vega (Zori).

Premiera na Netfliksie: 2 lipca.

Więcej o: