"Przeklęta". Netflix udostępnia zapowiedź arturiańskiej przygody. Jest rozmach

17 lipca na Netfliksie zadebiutuje "Przeklęta". To zrealizowana z rozmachem ekranizacja arturiańskiej legendy o Pani Jeziora, w której postać wcieliła się Katherine Langford. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun produkcji - zapowiada się obiecująco.
Zobacz wideo

"Przeklęta", serial na podstawie powieści Toma Wheelera i Franka Millera z listy bestsellerów magazynu "New York Times", jest nową wersją legendy arturiańskiej o Pani Jeziora. Opowieść poznamy z perspektywy Nimue, młodej kobiety z tajemniczymi zdolnościami, której przeznaczeniem jest zostać wspomnianą potężną (i tragiczną) Panią. Rolę główną zagrała Katherine Langford, znana przede wszystkim z serialu "13 powodów", a także z występu w świetnie przyjętym filmie Riana Johnsona "Na noże".

Zobacz też: "Warrior Nun". Waleczne zakonnice zawojują Netfliksa. Wśród reżyserów Polka >>

"Przeklęta". Podróż po tragiczny finał

Po śmierci swojej matki Nimue zyskuje nieoczekiwaną pomoc ze strony Artura, skromnego najemnika, z którym wyrusza na misję znalezienia Merlina i dostarczenia mu starożytnego miecza. Podczas swojej podróży Nimue staje się symbolem odwagi i rebelii przeciwko przerażającym Czerwonym Paladynom i dowodzącym nimi królem Utherem.

 

"Przeklęta" jest opowieścią o dojrzewaniu, która porusza zagadnienia bliskie współczesnemu widzowi, takie jak destrukcja środowiska naturalnego, terror religijny, bezsens wojny i znajdywanie odwagi, by pociągnąć innych do walki z niemożliwym do pokonania wrogiem. Grającej Nimue Katherine Langford na ekranie partnerują: Devon Terrell (Artur), Gustaf Skarsgård (Merlin), Daniel Sharman (Płaczący Mnich), Sebastian Armesto (król Uther Pendragon), Matt Stokoe (Gawain), Lily Newmark (Pym), Shalom Brune-Franklin (Igraine), Emily Coates (Siostra Iris), Billy Jenkins (Squirrel), Bella Dayne (Red Spear), Peter Mullan (Ojciec Carden)

Premiera dziesięcioodcinkowej produkcji jest zaplanowana na 17 lipca. 

Więcej o: